http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ukradła 900 zł, teraz 80-latka usłyszała zarzut

Wyróżniony Ukradła 900 zł, teraz 80-latka usłyszała zarzut

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie przedstawili zarzut kobiecie podejrzanej o kradzież 900 złotych. Do zdarzenia doszło w lutym tego roku w Trzemesznie. W sprawie pomocny okazał się zapis z kamery zamontowanej w sklepie, w którym doszło do kradzieży. Publikacja wizerunku sprawczyni kradzieży w mediach spowodowała, że rozpoznała ją mieszkanka Witkowa.


W lutym br. na terenie zaplecza jednego ze sklepów w Trzemesznie doszło do kradzieży. Łupem sprawczyni padło 900 złotych, znajdujące się na zapleczu sklepu. W kwietniu br. policjanci zdecydowali się opublikować na stronach internetowych wizerunek sprawczyni z prośbą o pomoc w jej identyfikacji. Materiał miał również charakter prewencyjny. Chodziło o to, by odpowiednio zabezpieczać pomieszczenia przed przypadkowymi osobami, które mogą nie mieć uczciwych zamiarów.

- Dzięki publikacjom w mediach z policjantem prowadzącym sprawę skontaktowała sie Pani Agnieszka L., mieszkanka Witkowa, która rozpoznała sprawczynię. Okazała się nią 80-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego. W ostatnich dniach śledczy przedstawili jej zarzut kradzieży. Kobieta przyznała się do kradzieży. Sprawa jest w toku - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.