http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kłecko: plantacja konopi zlikwidowana

Wyróżniony Fot. KPP Gniezno Fot. KPP Gniezno

Policjanci z Gniezna i Kłecka wpadli na trop profesjonalnej plantacji konopi. W zlikwidowanej wytwórni znajdującej się na terenie działki rekreacyjnej znajdującej się na terenie powiatu gnieźnieńskiego funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 krzewów i sadzonek oraz urządzenia służące do ich uprawy. Zatrzymani w tej sprawie dwaj mężczyźni w wieku 41 i 53 lat usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu jeden z podejrzanych został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i Komisariatu Policji w Kłecku wpadli na trop, a następnie zlikwidowali uprawę konopi innych niż włókniste.

- Policjanci po wcześniejszych ustaleniach na posesji znajdującej się na terenie działania funkcjonariuszy z Kłecka w trakcie przeszukania domku letniskowego, a także przylegającej wiaty i pomieszczenia gospodarczego ujawnili uprawę prawie 460 krzewów konopi innych niż włókniste, prawie 260 sadzonek tej samej rośliny oraz ponad 8,5 kg suszu roślinnego - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Plantacja krzewów konopi posiadała własny system nawodnienia i oświetlenia zasilanego energią elektryczną pobieraną nielegalnie w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 i 53 lat. Starszy usłyszał zarzut prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy roślin z gatunku konopi innych niż włókniste, młodszy zarzut pomocnictwa.

Decyzją sądu jeden z podejrzanych został aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Fot. KPP Gniezno

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.