Logo
Wydrukuj tę stronę

Wsparcie KRUS dla OSP Skorzęcin

Wyróżniony Wsparcie KRUS dla OSP Skorzęcin

Dzisiaj w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się uroczyste przekazanie zestawu ratownictwa przedmedycznego – torby typu R1 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzęcinie. Zestaw zakupiony ze środków Funduszu Prewencji Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w skład którego wchodzą najważniejsze elementy niezbędne do ratowania ludzkiego życia, przekazany został przez Łukasza Grabowskiego zastępcę Dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz posła Zbigniewa Dolatę.


Sprzęt przekazywany przez Kasę wykorzystywany jest nie tylko do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach, ale również do pokazów pierwszej pomocy przedmedycznej podczas szkoleń zorganizowanych przez KRUS dla rolników oraz do zabezpieczania imprez masowych, zorganizowanych na terenie wiosek, gmin, powiatów czy województwa. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przez kilkanaście lat wzajemnej współpracy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej przekazała już ok. 1600 zestawów w całej Polsce. Jest to niewątpliwie duża pomoc dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które dzięki otrzymaniu takiego sprzętu w sposób profesjonalny i bezpieczny mogą udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach.

- Praca Druhów z OSP Skorzęcin z uwagi na atrakcyjną turystycznie infrastrukturę terenu jest ciężka i pełna wyzwań. Wyrażam nadzieję, że otrzymany sprzęt pozwoli im lepiej służyć na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców Skorzęcina, ale również całej rzeszy turystów - podkreśla Łukasz Grabowski.

Swoje podziękowania wyraził zastępca Komendanta PSP Gniezno Łukasz Michalak, który podkreślił że otrzymany zestaw jest niezwykle cenny i potrzebny podczas akcji ratunkowych. – Dzięki Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego do tej pory już trzy jednostki OSP otrzymały wsparcie w postaci zestawów ratownictwa przedmedycznego- powiedział Łukasz Michalak. Niewątpliwie jest to bardzo cenny dar za który serdecznie panu dyrektorowi w imieniu wszystkich Druhów dziękuję - dodaje Łukasz Michalak.
    
Głos zabrał również obecny podczas przekazania torby poseł na Sejm RP – Zbigniew Dolata. – Dziękuję Panu Dyrektorowi Łukaszowi Grabowskiemu za troskę o bezpieczeństwo w naszym powiecie gnieźnieńskim. Cieszę się że pomoc finansowa i materialna coraz częściej kierowana jest na lokalnie działających jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych. Często są  oni pierwsi na miejscu zdarzenia, dlatego tak wiele zależy od ich umiejętności oraz  wyposażenia w odpowiedni sprzęt do ratowania ludzkiego życia - podkreśla poseł Dolata.

Torba przekazana przez KRUS  składa się z: różnych materiałów opatrunkowych, latarki, szyny do unieruchomienia złamań, przyrządu do płukania gałki ocznej, koca termoizolacyjnego, rurek ustno-gardłowych, worka samorozprężalnego, różnego rodzaju filtrów, kołnierzy ortopedycznych szyjnych różnej wielkości, noża do cięcia pasów bezpieczeństwa ze zbijakiem do szyb, a także instrukcji obsługi w języku polskim.

- Ofiarowany sprzęt niewątpliwie będzie bardzo przydatny podczas akcji ratunkowych naszej jednostki, dziękuję w jej imieniu za ten cenny dar – podsumował na zakończenie Mariusz Janowicz, komendant OSP w Gminie Witkowo.

W przekazaniu torby uczestniczyli również: sekretarz Gminy Witkowo Alicja Wentlandt, zastępca prezesa OSP Skorzęcin – Adam Kujawa.

Informacjelokalne.pl