http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Staranował rogatki. Zauważył go policjant po służbie

Wyróżniony Fot. KPP Gniezno Fot. KPP Gniezno

Niebezpieczne zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego, który uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym w Wymysłowie zaobserwował gnieźnieński policjant będący po służbie. Powiadomił oficera dyżurnego, a ten skierował na miejsce policjantów drogówki. Skończyło się na mandacie i punktach karnych.


Do zdarzenia doszło wczoraj, 1 lipca przed godziną 15:00. - Policjant po służbie, jechał swoim prywatnym autem w kierunku Trzemeszna, gdy nagle zauważył jak kierowca samochodu ciężarowego marki Mercedes Actros jadący z przeciwnego kierunku wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy jedna z rogatek była już opuszczona, a druga właśnie zaczęła się opuszczać na naczepę. Prowadzący pojazd zatrzymał się dopiero w bezpiecznym miejscu na parkingu w Lulkowie - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasopwy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjant skontaktował się z oficerem dyżurnym komendy, który na miejsce skierował funkcjonariuszy drogówki. Policjanci ukarali 49-letniego kierowcę – mieszkańca Olsztyna mandatem karnym w wysokości 500 złotych i nałożyli 6 punktów karnych. Po tym ciężarówka odjechała w dalszą trasę, a pracownicy PKP naprawili zapory.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.