http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pokrzywdzony ustalił i ujął dwóch złodziei

Wyróżniony Pokrzywdzony ustalił i ujął dwóch złodziei

Pokrzywdzony ustalił i ujął dwóch młodych mężczyzn, którzy w rożnych miejscach na terenie Gniezna ukradli motorowery. Schwytani w różnych odstępach czasu zostali przekazani mundurowym. Młodzi sprawcy za swoje czyny niebawem odpowiedzą przed sądem.


Do kradzieży dwóch motorowerów doszło w Gnieźnie w nocy z 14 na 15 czerwca 2019 roku. Jeden – marki Generic został skradziony, po uprzednim usunięciu zabezpieczenia z ul. Zabłockiego, drugi marki Gillera został skaradziony z ul. Libeleta. W pierwszym przypadku właściciel oszacował straty na 4 tysiące, w drugim inny pokrzywdzony na 1 500 złotych.

- Sprawcą kradzieży motoroweru Generic okazał się 16-letni mieszkaniec Gniezna, którego wizerunek został zarejestrowany przez kamerę monitoringu na jednej z prywatnych posesji na terenie miasta. Pokrzywdzony sam ustalił dane sprawcy. W dniu 18 czerwca z 16-latkiem zostały przeprowadzone czynności procesowe. Motorower został odzyskany. Był pozostawiony przy ul. Parkowej. Przy tej samej ulicy znajdował się również drugi skradziony motorower marki Gillera. W tym przypadku sprawcą okazał się 18-letni gnieźnianin, znany wcześniej policji. Również i on w dniu 18 czerwca usłyszał zarzut kradzieży - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Teraz za czyn karalny 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym, natomiast 18-latek przed Sądem Rejonowym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.