http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kradną rowery!

Wyróżniony Kradną rowery!

W bieżącym tygodniu na terenie Gniezna doszło do trzech zdarzeń przestępczych, podczas których skradziono cztery rowery. Czasami złodziejom pomagają sami właściciele jednośladów, którzy zostawiają je w miejscu publicznym bez zabezpieczenia lub niezamkniętych piwnicach. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie ostrzegają przed kradzieżami jednośladów. Udzielają rad, jak można ograniczyć ryzyko kradzieży.


Okres letni jest dobrym okresem dla złodziei rowerów. Doświadczenie policjantów pokazuje, że można w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży zachowując rozsądek.

- Na 500 zł oszacowała swoją stratę właścicielka Rometa, która zgłosiła kradzież jednośladu pozostawionego na ulicy przed kościołem na osiedlu Winiary w Gnieźnie. Do zdarzenia doszło 13 sierpnia w godzinach 11.30 – 12.00. Złodziej nie miał trudnego zadania, bo rower był bez zabezpieczenia
– mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Z kolei w środę 12 sierpnia policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów. Do tego zdarzenia doszło między 31 lipca a 10 sierpnia w jednym z domów wielorodzinnych mieszczących się przy ul. Witkowskiej.  Z niezabezpieczonej piwnicy sprawcy skradli czerwony rower Active i srebrno – niebieski rower Kross Hexagon X5.  Tego samego dnia między 10.00 a 11.30 po włamaniu się do piwnicy domu skradziono czarno – złoty rower damski marki Giant o wartości 1 500 złotych – dodaje.

Aby uniknąć kradzieży roweru, należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje chwilę nieuwagi. Policjanci informują, że nie powinno się pozostawiać swojego roweru bez odpowiedniego zabezpieczenia na balkonach, klatkach schodowych, ani przed sklepami, barami i innymi budynkami.

Co powinno się zrobić, żeby zapobiec kradzieży rowerów?
- Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież. Ponadto można zastosować dwa zabezpieczenia zamiast jednego, np. dodatkowo stosować linki rowerowe, spinające ramę z kołem. Poza tym powinno się zabezpieczyć piwnice, w których przechowywane są rowery – radzi rzecznik policji.

Policja apeluje również o to, żeby mieć oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Często bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, mieszkańcy wpuszczają do środka budynku rożne osoby, wśród których może znaleźć się złodziej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.