http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

70 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 5 straciło prawo jazdy

Wyróżniony 70 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 5 straciło prawo jazdy

Na drogach powiatu gnieźnieńskiego zostały przeprowadzone działania „Prędkość”. Podczas akcji policjanci ujawnili 70 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 5 kierowcom prawo jazdy. Rekordzista przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o 88 km/h.


Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Dlatego też, policjanci z gnieźnieńskiej drogówki w poniedziałek, 13 maja br. prowadzili na drogach naszego powiatu działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców poruszających z się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem videorejestratora i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

- Podczas działań policjanci ujawnili 70 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a także zatrzymali prawo jazdy 5 kierowcom. Rekordzista na ul. Gnieźnieńskiej w Kłecku przekroczył prędkości w terenie zabudowanym, o 88 km/h. Na liczniku jego samochodu było 138 km/h - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości kierowca otrzymał mandat karny i 10 punktów karnych. Zatrzymano mu również prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków samochodowych, w których niejednokrotnie ludzie tracą zdrowie, a nawet życie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.