http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h! Stracił prawo jazdy

Wyróżniony Przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h! Stracił prawo jazdy

Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy to efekt przekroczenia prędkości o 74 km/h w terenie zabudowanym. To kolejny w tym roku przypadek, gdzie gnieźnieńscy policjanci skierują wniosek o cofnięcie uprawnień na 3 miesiące.


- 2 maja około godziny 19.20 gnieźnieńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego, w miejscowości Mąkownica w gminie Witkowo zatrzymali do kontroli drogowej kierującego opem vectra. Mężczyzna prowadził pojazd z prędkością 124 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 74 km/h - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypomina, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.