http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 62-letniego gnieźnianina

Wyróżniony Zarzut usiłowania zabójstwa dla 62-letniego gnieźnianina

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec 62-letniego gnieźnianina, który oskarżony jest o usiłowanie zabójstwa 20-letniej kobiety na terenie jednego ze sklepów w Gnieźnie. Mężczyzna zadał cios nożem sprzedawczyni.


Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 kwietnia, na terenie jednego ze sklepów w Gnieźnie. - Oskarżony 62-latek zadał cios nożem znanej mu 20-letniej kobiecie, po czym próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale został ujęty przez dwóch przypadkowych świadków, a następnie przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili i zabezpieczyli nóż - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kobieta doznała obrażeń ciała, które naruszyły czynności narządów jej ciała na czas poniżej 7 dni.

Prokuratur uznał, że sposób działania oraz posługiwanie się nożem wskazują na to, że 62-latek usiłował zabić. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie złożyła wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.