http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

54-letni gnieźnianin zatrzymany w Gąsawie...

Wyróżniony 54-letni gnieźnianin zatrzymany w Gąsawie...

Policjanci bydgoskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali do kontroli drogowej 54-letniego gnieźnianina. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. O jego losie zadecyduje sąd, do którego niebawem trafi akt oskarżenia.


Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy doraźnie wspomagają żnińskich mundurowych. Wspólnie realizowanie działania mają jeden cel – poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - W piątek, 22 marca, kilka minut po godz. 12.00 w Gąsawie na ul. Leszka Białego, bydgoscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault, który miał niesprawne oświetlenie. Kierował nim 54-letni mieszkaniec Gniezna, który usterkę usunął na miejscu. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. Sprawdzili go alkomatem i wówczas okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. Gnieźnianin miał w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu - mówi mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Zachowanie 54-latka oceni sąd, do którego niebawem trafi akt oskarżenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.