http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

600 kontroli, czyli policja kontra „Alkohol i narkotyki”

Wyróżniony 600 kontroli, czyli policja kontra „Alkohol i narkotyki”

Na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzona była policyjna akcja pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Mundurowi skontrolowali ponad 600 kierowców. Niestety 4 kierowców prowadziło swoje pojazdy „na podwójnym gazie”.


Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i dalszej podróży tym, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków.

- W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Policjanci skontrowali ponad 600 kierowców. Niestety, czterech kierowców prowadziło samochody „na podwójnym gazie”. Trzech z nich odpowie za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości, a jeden za wykroczenie jazdy po użyciu alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policja apeluje o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, spowalnia reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy lub widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym policję.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.