http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Fałszywy sms kosztował mieszkankę Gniezna... 1.700 zł!

Wyróżniony Fot. ilustracyjna Fot. ilustracyjna

1.700 złotych straciła wczoraj mieszkanka Gniezna odpowiadając na sms. Wiadomość dotyczyła uregulowania 1,47 zł zaległości za usługi telekomunikacyjne. Gdy dokonała wpłaty na wskazane konto okazało się, że z jej rachunku pobrana została dużo większa kwota. Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości.


- Wczoraj do dyżurnego gnieźnieńskiej komendy zgłosiła się młoda mieszkanka Pierwszej Stolicy Policki, która poinformowała o oszustwie. Z relacji kobiety wynikało, że na telefon komórkowy otrzymała SMS z żądaniem zapłaty kwoty 1,47 zł z tytułu zaległej opłaty telekomunikacyjnej. Pokrzywdzona wykorzystując załączony do wiadomości link przekazała na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, tytułem tego przelewu z jej rachunku pobrane zostało 1.700 złotych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszustów.

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

1 komentarz

  • niedlanich
    niedlanich środa, 06, marzec 2019 08:45 Link do komentarza Raportuj

    Miejmy nadzieję, że policja zrobi wszystko i wykaże się swoją "umiejętnością" ścigania bandziorów i odzyska te pieniądze. skoro potrafił je ktoś ukraść to potrafić powinni je odzyskać a nie umywać ręce bo coś....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.