http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rogowo: policjant z Gniezna, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Wyróżniony Rogowo: policjant z Gniezna, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierowcę. Policjant zabrał 18-latkowi kluczyki i  wezwał na miejsce patrol. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca  miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.


Policjantem jest się nawet po służbie. Udowodnił to sierż. szt. Łukasz Cegiel z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, będąc w minioną sobotę, 16 lutego, około godz. 22.30 na stacji paliw w Rogowie, zauważył pojazd marki VW Polo, którego kierujący uderzył w kamień będący na poboczu wyjazdu i uszkodził pojazd. - Z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy, pozostawił samochód i pieszo udał się w kierunku wsi. Wówczas policjant zauważył, że kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Ujął mężczyznę i zabrał mu kluczyki od pojazdu. O powyższym zdarzeniu poinformował dyżurnego żnińskiej jednostki policji - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Na miejsce przybyli umundurowani funkcjonariusze, którzy przejęli od niego mieszkańca gminy Gąsawa. Sprawdzenie na urządzeniu procesowym wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Zachowanie 18-latka oceni sąd, do którego trafi akt oskarżenia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.