http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policyjne polowanie na „telefon”

Wyróżniony Policyjne polowanie na „telefon”

Policjanci gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Telefon”. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 63 pojazdy, z czego dla 15 kierujących powodem kontroli było wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonu podczas jazdy. Pamiętajmy, że rozmowa przez telefon komórkowy jest czynnikiem, który rozprasza uwagę podczas prowadzenia samochodu, a wtedy nie trudno o wypadek.


- W piątek podczas krajowych działań „Telefon” policjanci gnieźnieńskiej drogówki dyscyplinowali kierujących zwracając im szczególna uwagę na korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Łącznie policjanci skontrolowali 63 pojazdy. W przypadku 15 kierujących powodem kontroli było wykroczenie związane z korzystaniem z telefonu podczas jazdy - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Należy pamiętać, że decydując się na naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu narażamy się na dekoncentrację, a co za tym idzie stanowimy zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

1 komentarz

  • lin-art.pl Strony internetowe Białystok
    lin-art.pl Strony internetowe Białystok poniedziałek, 28, styczeń 2019 18:54 Link do komentarza Raportuj

    Bardzo dobrze. Powinni polnowac. Moze bedzie mniej wypadków

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.