http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Witkowo: 41-latek przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy

Wyróżniony Witkowo: 41-latek przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy

Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy to efekt przekroczenia prędkości o 67 km/h w terenie zabudowanym. To pierwszy w tym roku przypadek, gdzie gnieźnieńscy funkcjonariusze skierują wniosek o cofniecie uprawnień na 3 miesiące.


- Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 stycznia około godz. 10.00 na ul. Strzałkowskiej w Witkowie. Policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy pełnili służbę w tamtym rejonie, zauważyli poruszającego się z dużą prędkością fiata. Mimo, iż pojazd jechał przez terenem zabudowany, nie zwalniał. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Urządzenie wskazało 117 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce” - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Gdy auto zatrzymało się na polecenie mundurowych okazało się, że kierował nim 41-letni mieszkaniec Witkowa. Policjanci ukarali go mandatem i punktami karnymi. Ponadto, zatrzymali jego prawo jazdy.

To pierwszy w tym roku przypadek przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym w powiecie gnieźnieńskim. W ubiegłym roku gnieźnieńscy policjanci ujawnili 50 wykroczeń tego typu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.