http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie gnieźnieńskiego szpitala

Wyróżniony Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie gnieźnieńskiego szpitala

Po wstępnym zapoznaniu się z materiałem dowodowym Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie podjęła decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie niegospodarności w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski. Prokuratura sprawdzi czy w okresie od początku 2016 roku do października 2018 roku zarząd gnieźnieńskiego szpitala zaniechał realizacji programu naprawczego i dopuścił do nadmiernego wzrostu kosztów funkcjonowania placówki, w efekcie doprowadzając do znacznej szkody majątkowej.


Przypomnijmy, że zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyła posłanka Paulina Hennig-Kloska w październiku ubiegłego roku. W obszernym zawiadomieniu zarzucała dyrektorowi Bestwinie działalność na szkodę interesu publicznego i niegospodarne zarządzaniem środkami publicznymi przeznaczonymi na rzecz szpitala.

- Zarząd gnieźnieńskiego szpitala nie realizuje nałożonego na niego od wielu lat programu naprawczego, nie wdraża programu restrukturyzacyjnego, który poprawiłby trudną sytuację ekonomiczno-finansową jednostki, choć jest do tego zobligowany. Restrukturyzacja wdrożona przed objęciem zarządu przez dyr. Bestwinę i dr Jachimczyk, została nie tylko zatrzymana, ale wręcz cofnięta. W ostatnich latach koszty rosną zdecydowanie szybciej niż przychody – mówiła wtedy posłanka Hennig-Kloska.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2019/01/08/40aa7fca6575158b0608e5e42de324de_XL.jpg

Wśród zarzutów, które wielokrotnie już były stawiane przez posłankę podnoszone były wzrost szpitalnego zadłużenia oraz doprowadzenie do niewypłacalności placówki.

1 komentarz

  • Tezeuesz
    Tezeuesz środa, 09, styczeń 2019 12:42 Link do komentarza Raportuj

    4 lata na głowie stawali żeby poukrywac szwindle. Teraz wszystko wyłazi jak z peknietego wrzodu. A leczenie może być długie. Szkoda .A nieprawidłowości były zgłaszane. Sprawa szpitala co rusz wyplywala w mediach. Ale ukrecano temu łeb. I tylko artykuły sponsorowane jak to jest cudownie.A teraz Titanic i wielki alarm.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.