http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dramat w Mnichowie! Potrzebna pomoc dla pogorzelców!

Wyróżniony Fot. PSP Gniezno Fot. PSP Gniezno

Tragicznie rozpoczął się rok 2019 dla mieszkańców domu jednorodzinnego w Mnichowie w gminie Gniezno. Spłonął im dom! Bez dachu nad głową pozostało troje dorosłych osób. Na chwilę obecną potrzebne są dla nich koce, ubrania oraz obuwie.


Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Gnieźnie, dzisiaj Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP przyjął zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Mnichowie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że budynek jednorodzinny objęty jest w całości przez pożar. Trójka mieszkańców, opuściła budynek przed przyjazdem straży pożarnej i nie wymagała pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody z zewnątrz na palący się obiekt. Ze względu na to, że pożar był mocno rozwinięty a konstrukcja stropu i dachu budynku drewniana, konieczna była częściowa rozbiórka budynku.

Na miejscu poza strażą pożarną działania prowadziła policja i Pogotowie Energetyczne. Na miejscu obecna była też Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezna oraz pracownicy pomocy społecznej, którzy wraz mieszkańcy miejscowości zorganizowali dla pogorzelców opiekę.

Trzygodzinna akcję na miejscu prowadziły jednostki z PSP w Gnieźnie oraz OSP Mnichowo.

Krótko po tej tragedii w internecie pojawił się apel o pomoc dla pogorzelców. Na chwilę obecną potrzebne są dla nich koce, ubrania oraz obuwie. Szczegóły bieżącej pomocy prosimy uzgadniać telefonicznie z radną gminy Gniezno - Iwoną Pajkert – tel. 793 113 128.

Fot. PSP Gniezno

Ostatnio zmienianywtorek, 01 styczeń 2019 21:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.