http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Choinka”, czyli wspólne patrole policji i Straży Leśnej

Wyróżniony „Choinka”, czyli wspólne patrole policji i Straży Leśnej

Żnińscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Gołąbki prowadzą działania pn. „Choinka”. Ich celem jest zapobieganie nielegalnej wycince i kradzieży drzew iglastych z lasów. Każda osoba dopuszczająca się takiego czynu musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami.


- Okres przedświąteczny to czas, kiedy w lasach dochodzi do kradzieży drzewek i gałęzi drzew iglastych. Policjanci i strażnicy leśni, podobnie jak w latach ubiegłych, połączyli siły, aby temu przeciwdziałać. Podczas wspólnych patroli kontrolowali kompleksy leśne pod kątem ujawniania sprawców nielegalnej wycinki drzewostanu, dewastacji, kłusownictwa leśnego oraz poruszania się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych. Wspólne patrole są również dobrą okazją do wymiany informacji i wzajemnych doświadczeń - mówi mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Wczoraj, 19 grudnia mundurowi patrolowali rejon gminy Żnin i Gąsawa. Podczas przeprowadzonych działań nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. Osoby dopuszczające się nielegalnej wycinki mogą zostać ukarane mandatem karnym w kwocie do 500 złotych. W przypadku skierowania sprawy do sądu, grzywna może sięgnąć nawet 5000 złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.