Akcja „Prędkość”: 120 kontroli - 80 kierowców przekroczyło prędkość

Pierwszy dzień działań „Prędkość” za nami. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w naszym powiecie. Akcja ma na celu kontrole przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Podobne działania prowadzone były w całej Wielkopolsce.

Etykiety

Amfetamina pod siedzeniem samochodu

Gnieźnieńscy policjanci kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu radziejowskiego, który odpowie za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w chwili, gdy przewoził narkotyki samochodem. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy. Zatrzymany decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie został tymczasowo aresztowany.

Etykiety

Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana pod Gnieznem

Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu, cztery zatrzymane osoby. To bilans działań przeprowadzonych przez wielkopolskich policjantów na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Sprawcy przestępczego procederu z tytułu nieopłaconej akcyzy narazili Skarb Państwa na straty sięgające prawie 7 milionów złotych. Jeden z podejrzanych mężczyzn po usłyszeniu zarzutów decyzją sądu został aresztowany.

Etykiety

24-latek aresztowany za znęcanie się nad domownikami

Od roku znosiła ciągłe upokorzenia, groźby i wyzwiska. Ofiarą przemocy domowej była nie tylko ona, ale również małe dziecko. W końcu zdesperowana zdecydowała się powiadomić policję. 24-letni gnieźnianin, który znęcał się nad domownikami usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany. - Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Etykiety

Prokurator Rejonowy Piotr Gruszka odwołany!

Decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego – Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego z dniem 30 kwietnia 2017 roku funkcję Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie przestaje pełnić prokurator Piotr Gruszka. Od 1 maja 2017 roku Prokurator Krajowy powierzył pełnienie funkcji Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie prokurator Małgorzacie Rezulak – Kustosz.

Świąteczny weekend podsumowany: 2 wypadki, 2 rannych, 2 nietrzeźwych, 8 kolizji

Od 14 do 17 kwietnia trwały policyjne działania „Bezpieczny weekend”. W tym czasie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu dbało ponad 250 policjantów. Tegoroczna aura nie sprzyjała kierowcom i pieszym. W naszym regionie było chłodno, przelotnie padł deszcz. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których dwie osoby odniosły obrażenia ciała. Stróże prawa odnotowali także 8 kolizji drogowych.

Etykiety

Warszawiak z narkotykami zatrzymany w Trzemesznie

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali 44-letniego mieszkańca Warszawy kierującego renault. Mężczyzna podejrzewany jest o jazdę samochodem pod wpływem narkotyków. Dodatkowo stróże prawa w pojeździe, którym podróżował znaleźli trzy woreczki strunowe z zawartością narkotyków. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Etykiety

19-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Wczoraj około godz. 17:20 w rejonie ulic Chrobrego i Mieszka I w Gnieźnie kierująca nieznanym pojazdem potrąciła znajdującą się na przejściu dla pieszych 19-letnią gnieźniankę. Na miejscu zdarzenia poszkodowana nie zgłaszała obrażeń, w związku z tym kierująca samochodem odjechała. Policja prosi kobietę o kontakt.

Etykiety

Pijany strzelał z balkonu z wiatrówki. Trafił w przechodnia!

Mieszkaniec Gniezna został zatrzymany przez policjantów, po tym jak strzelał z wiatrówki z drzwi balkonowych swojego mieszkania. Trafił w głowę w mężczyznę oczekującego na przystanku autobusowym na przyjazd autobusu. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS