Policja kontra piesi i rowerzyści: 27 wykroczeń

Piesi i rowerzyści stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Brak oświetlenia przy drogach, brak poboczy do poruszania się pieszych i rowerzystów po drodze poza obszarami zabudowanymi oraz niewłaściwy sposób korzystania z przejść dla pieszych sprawiają, że dochodzi dochodzi do zbyt wielu wypadków. Gnieźnieńscy policjanci prowadzili wczoraj działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” podczas których szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców wobec pieszych oraz sprawdzanie czy piesi i kierujący jednośladami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Etykiety

Pijany 60-latek wjechał autem w płot

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego 60-letniego kierowcę, który na ul. Roosevelta cofając wjechał samochodem w betonowy płot, po czym się oddalił. Po pewnym czasie sprawca wrócił na miejsce zdarzenia. Zdarzenie udokumentował w formie zdjęć przypadkowy świadek.

Etykiety

W Rogowie „Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

Janowieccy policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w gminie Rogowo. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem dzieci udających się na zajęcia oraz podczas drogi powrotnej. Nie zabrakło również spotkań z najmłodszymi w szkołach i pogadanek na temat bezpieczeństwa.

Etykiety

Ukradli telefon... Nagrał ich monitoring...

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z kabiny zaparkowanego samochodu dostawczego ukradli telefon komórkowy. Było to możliwe dzięki bystremu oku operatora monitoringu miejskiego i kobiety, która będąc świadkiem poinformowała o zdarzeniu właściciela pojazdu. Skradziony przedmiot odzyskano. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Komunikat policji

Policjanci proszą o pilny kontakt świadków wypadku drogowego, do którego doszło w piątek, 28 lipca 2017 po godzinie 9.00 na ul. Pustachowskiej w Gnieźnie. W wyniku zderzenia forda fiesty z oplem corsą, śmierć poniosła pasażerka forda.

Etykiety

Tragedia pod Niechanowem! 30-latek nie żyje!

Wczoraj o godz. 21.40 na trasie Niechanowo – Karsewo kierująca samochodem osobowym potrąciła nie posiadającego elementów odblaskowych pieszego, który wskutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Policja ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS