Jabłko czy cytryna?

Cytryna zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili gnieźnieńscy policjanci z przedszkolakami w ramach wspólnych działań z Urzędem Miejskim pod nazwą Biorę życie na trzeźwo. Podczas dzisiejszych kontroli obyło bez mandatów.

Etykiety

W trosce o bezpieczne wakacje

Przedwakacyjna, bezpłatna kontrola stanu technicznego pojazdów stała się już tradycyjnym elementem szerokiej akcji „Bezpieczny Powiat”, którą po raz kolejny, w terminie od 26 do 30 czerwca przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z powiatowymi służbami.

Naczelnik drogówki zatrzymał nietrzeźwego kierującego

W piątkowe popołudnie naczelnik gnieźnieńskiej drogówki nadkom. Karol Sekula nadzorując przebieg służby funkcjonariuszy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. W organizmie 45-letniego gnieźnianina było 1,3 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Policjant uratował 37-letniego cukrzyka z Kłecka

Instynktowne zachowanie asp. sztab. Adama Owczarzaka - policjanta Wydziału Prewencji uratowało życie 37-latka chorego na cukrzycę, którego nieprzytomnego znalazł w trawie nad Jeziorem Winiary. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS