http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Uciekał policji, bo nie miał prawa jazdy

21-letni kierowca, aby uniknąć policyjnej kontroli zaczął uciekać. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy kryminalnych z Gniezna. Jak się okazało, uciekał bo nie posiadał prawa jazdy. Tego typu czyn to obecnie przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Etykiety

Dzielnicowi ujawnili kradzież prądu przy ul. Grunwaldzkiej

Gnieźnieńscy dzielnicowi ujawnili w jednym z mieszkań nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. 51-letnia właścicielka lokalu odpowie za kradzież prądu. Grozi jej kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Etykiety

Konopie rosły... na balkonie!

Gnieźnieńscy dzielnicowi zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na terenie jednego z mieszkań na osiedlu Tysiąclecia. Podczas przeszukania zabezpieczyli 16 krzaków roślin. Do sprawy zatrzymano 20-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut uprawy zakazanych w Polsce roślin.

Etykiety

Prokuratura na temat zgonu na Cierpięgach

Co się stało w piątek wieczorem na ulicy Cierpięgi? Coraz więcej wiadomo w całej sprawie, bo dziś prokuratura podała pierwsze wyniki postępowania wyjaśniającego, które przeprowadzono w tej sprawie. Jedno jest pewne, 28-letni mężczyzna, który zmarł w bramie tutejszej kamienicy nie został zamordowany, ani nawet pobity.

Etykiety

Samochodem na wakacje? Sprawdź jego stan techniczny!

Pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” będziemy mieli możliwość za darmo zweryfikować stan techniczny naszego samochodu przed wyjazdem na urlop. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, wyższa świadomość w tym zakresie, to szansa na większe bezpieczeństwo na drodze. W akcji bierze udział 26 stacji kontroli pojazdów z całego powiatu gnieźnieńskiego.

Cierpięgi, morderstwo, dopalacze, groźby...

Dopalacze, czy może jednak pobicie było przyczyną śmierci mężczyzny na Cierpięgach? Przypomnijmy, że ciało martwego mieszkańca tej dzielnicy znaleziono w piątek wieczorem w bramie kamienicy przy ulicy Cierpięgi. Wszystko ma wyjaśnić sekcja zwłok i dalsze postępowanie policji pod nadzorem prokuratury. My dzisiaj w godzinach porannych popytaliśmy tu i ówdzie mieszkańców tego rejonu Gniezna. Z naszych ustaleń wyjawia się kilka hipotez tego, co się stało.

Etykiety

Kiszkowo: 42-latek strzelił z wiatrówki do kota

Okoliczności postrzelenia kota z wiatrówki wyjaśniają policjanci z Kłecka. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie gminy Kiszkowo. Sprawca już usłyszał zarzut znęcania się nad kotem. Za przestępstwo to zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Trzy miesiące aresztu za groźby dla mieszkańca Rogowa

Zarzuty stosowania przemocy oraz kierowania gróźb bezprawnych wobec obcokrajowca przedstawili funkcjonariusze 34-letniemu mieszkańcowi gminy Rogowo. Mężczyzna został zatrzymany po zawiadomieniu złożonym przez pokrzywdzonego. Wobec rogowianina sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Etykiety

Trzy kobiety wpadły z prawie 26 tys. nielegalnych papierosów!

Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z policjantami prewencji zabezpieczyli prawie 26 tys. papierosów oraz 367 gramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły ponad 29 tysięcy złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym 3 kobietom w wieku od 30 do 66 lat grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS