http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Dwunastka” wśród szkół bijących Rekord Guinnessa

Wyróżniony „Dwunastka” wśród szkół bijących Rekord Guinnessa

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 z Gniezna uczestniczyli w akcji „Code & Share”. Szkoły z Polski i Litwy podjęły w ramach tej akcji próbę bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym, o tym samym czasie, uczestnictwie w lekcji na temat technologii przyszłości.


Pomysłodawcą uczestnictwa w akcji Fundacji ArchitectsPL była Natalia Rózewska, która zresztą przeprowadziła rekordową lekcję. Celem działania była promocja nauki i rozwoju myśli o technologiach przyszłości oraz ustanowienie rekordu Guinnessa w największej liczbie uczniów szkół podstawowych.

- Niezależnie od tego, czy udało nam się dziś ten rekord pobić, a potwierdzenie może być dopiero na wiosnę, jak widać po kreatywności naszej młodzieży już samo uczestnictwo w tej próbie sprawiło im radość ale też otworzyło na pewne obszary nauki, które w codziennym trybie nauczania czasem giną – powiedział nam Paweł Jagielski, wicedyrektor SP nr 12 w Gnieźnie.

- Próba bicia tego rekordu polegała na przeprowadzeniu lekcji w tym samym czasie co inni uczestnicy tej próby w innych szkołach. Sama lekcja prowadzona była w dynamiczny sposób z wykorzystaniem kreatywności uczniów, którzy wymyślali np. podgrzewane leżaki, czy drzwi, które nie wpuszczają nieproszonych gości – przyznaje Natalia Różewska.

W próbie prali udział również specjalni obserwatorzy, osoby zajmujące się pomiarem czasu i obsługą zdjęciową oraz filmową próby. Nikt inny w trakcie próby nie mógł znajdować się w sali.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.