http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Klimatyczny” sukces uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie!

Wyróżniony „Klimatyczny” sukces uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał I Liceum Ogólnokształcącemu im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie nagrodę finansową w wysokości 3.000 zł za zwycięską pracę wykonaną w etapie wojewódzkim Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego 2018 r. przygotowaną przez Julię Pęczkowską, Marcelinę Rachwalik oraz Katarzynę Zielińską  z klasy 2e - przyrodniczej. Laureatki konkursu otrzymały nagrody rzeczowe.


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz WFOŚiGW zaprosiły młodzież szkół średnich z terenu Rzeczpospolitej Polskiej do udziału w projekcie pn. Młodzieżowy Kongres Klimatyczny Poznań 2018 pod nazwą „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”. Celem tego projektu było zachęcenie młodzieży do sformułowania swojego punktu widzenia na zmiany klimatyczne i swoich oczekiwań w tym zakresie względem rządzących.

24 października odbył się szczyt MKK, podczas którego 11 zespołów szkolnych dokonało prezentacji Przesłań, ocenionych przez Kapitułę Konkursu jako najlepsze w kraju. O randze Kongresu świadczy fakt, że do organizatorów i uczestników podziękowanie za inicjatywę i błogosławieństwo przesłał Jego Świątobliwość papież Franciszek, jak również krótka wizyta Ministra Środowiska - Henryka Kowalczyka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.