http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najwyższe zaszczyty dla gnieźnieńskich nauczycielek

Wyróżniony Najwyższe zaszczyty dla gnieźnieńskich nauczycielek

Bardzo miła uroczystość odbyła w czwartek, 18 października w gościnnych murach barokowego pałacu w Rydzynie. 113 najlepszych nauczycieli odebrało wyróżnienia z rąk wicewojewody wielkopolskiego - Marleny Maląg i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Elżbiety Leszczyńskiej. Nagrodę ministra otrzymała Natasza Szalaty z SP 8, a kuratora: Anna Bartczak- Polerowicz - Przedszkole nr 6, Danuta Beling – SP 12 oraz  Anna Sakiewa SP 8.


W pięknych murach sali balowej nagrodą Ministra Edukacji Narodowej wyróżniono 23 pedagogów, a nagrodą kuratora oświaty – 90.  Wśród tego zacnego grona znalazły się również cztery nauczycielki z Gniezna. Nagrodę ministra otrzymała Natasza Szalaty z SP 8, a kuratora: Anna Bartczak- Polerowicz - Przedszkole nr 6, Danuta Beling – SP 12 oraz  Anna Sakiewa SP 8.

Wszystkie panie są  doskonale znane w Gnieźnie ze swej działalności, znacznie wykraczającej poza szkolne obowiązki ( wolontariat, publikacje artykułów na portalach edukacyjnych,  współkoordynowanie  projektów  unijnych i kampanii społecznych, prowadzenie czasopism, realizacja przedstawień  teatralnych).

Po otrzymaniu nagrody nauczycielki nie kryły swojej radości: - Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i docenieniem 25 lat pracy w szkolnictwie. Czuję się spełnionym nauczycielem. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i pozwala realizować także swoje pasje. Nagroda będzie motywowała mnie do dalszego działania na rzecz mojej szkoły SP 8 oraz miasta  Gratuluję wszystkim nagrodzonym nauczycielom z Gniezna – powiedziała Natasza Szalaty.

Anna Sakiewa dodaje: - Jestem mile zaskoczona wyróżnieniem, jakim jest nagroda Kuratora Oświaty. Czuję się ogromnie doceniona za moją dotychczasową 20-letnią pracę w Szkole Podstawowej nr 8. Każde nowe działanie,  jakie podejmuję jest dla mnie wyzwaniem, ale także okazją do sprawdzenia siebie w nowych rolach. Każdego dnia dążę do celu, ponieważ cel nadaje sens działaniu.

Z kolei Anna Bartczak-Polerowicz zaznacza: - Nagroda na pewno jest wielkim  wyróżnieniem, jeszcze większą  motywacją do podejmowania dalszych przedsięwzięć na rzecz mojej placówki, czyli Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty" a także środowiska lokalnego zgodnie ze słowami św. Jana Pawła II (która jest dla mnie pewnego rodzaju maksymą) "wymagajcie od siebie - nawet jeśli inni od was nie wymagają".

-  Bardzo się cieszę, że po ponad 30 latach pracy dyrekcja szkoły zgłosiła mnie do tak zaszczytnej nagrody. To bardzo dobra praktyka, ponieważ moje koleżanki i koledzy z SP 12 mają naprawdę się czym pochwalić. Razem z uczniami możemy realizować swoje pasje. Lubię pracę z dziećmi, pozytywnie zaskakuje mnie ich widzenie świata. Czuję się niesamowicie zmotywowana i doceniona, a otrzymane wyróżnienie będzie impulsem do dalszej, jeszcze lepszej pracy - zakończyła Danuta Beling.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Po gratulacjach i otrzymaniu pamiątkowych dyplomów zaproszeni goście obejrzeli prezentację „Ojcowie Niepodległości”, którą przygotował dr hab. Rafał Reczek - dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Historię rydzyńskiego zamku – barokowej perły Wielkopolski - przedstawił dyrektor zamku Zbigniew Szukalski. Całość imprezy uświetnił występ Kapeli Zamku Rydzyńskiego i solisty – Sławomira Kramma.

Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy „100- lecie niepodległości” z bardzo ciekawymi eksponatami.

4 komentarzy

 • Anka
  Anka niedziela, 21, październik 2018 21:36 Link do komentarza Raportuj

  To przyznawanie nagród w oświacie to jak kabaret z elementami tragikomicznymi...

 • wyborca
  wyborca piątek, 19, październik 2018 21:39 Link do komentarza Raportuj

  Masakrą jest fakt, że osoby nagrodzone przez Ministra i Kuratora nie zostały zaproszone na gnieźnieńską uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Tym bardziej bulwersuje fakt, że uroczystość ta przy udziale Prezydenta Gniezna tak głośno lansowana była przez UM w gnieźnieńskich mediach. Czyżby powodem był fakt, że nagroda Ministra przyznana została Pani Nataszy Szalaty, która z listy PiS ?????

 • Gosia
  Gosia piątek, 19, październik 2018 14:07 Link do komentarza Raportuj

  No '' MASAKRA'' to jest Pani/a wiedza z zakresu przyznawania takich nagród i wyróżnień. Tak jak Panie wspominają, to nagrodzenie 20 letniej pracy, gdzie trzeba wykazać osiągnięcia z tej wieloletniej działalności oświatowej, ocenę dorobku zawodowego i to wszystko potwierdzone przez dyrektorów szkół. Więc doszukując się podtekstów politycznych, przy ponad 20 letnich działaniach tych Pań ludzie pokazują tylko swój wąski zakres wykształcenia. Pozdrawiam

 • MASAKRA
  MASAKRA piątek, 19, październik 2018 11:03 Link do komentarza Raportuj

  Oczywiście nagrody od PiSu, żeby większe poparcie miały w wyborach. MASAKRA!!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.