http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„PEC czyta dzieciom” w SP 10

Wyróżniony „PEC czyta dzieciom” w SP 10

Wraz z nadchodzącą zimą Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. rozpoczęło kolejną, siódmą edycję akcji pt.: „PEC czyta dzieciom”. Akcja, która z jednej strony pokazuje najmłodszym mieszkańcom Gniezna jak bezpiecznie, komfortowo i ekologicznie możemy zapewnić sobie komfort cieplny, a z drugiej strony namawia do codziennego czytania książek.


Jak co roku, w tegorocznej edycji została wykorzystana książeczka: „Czerwony Kapturek w mieście zimą”, która informuje dzieci o zaletach dbania o jakość powietrza w mieście. Uczy również ekologicznego podejścia do życia i skłania do dbania o nasze wspólne dobro – jakim jest środowisko naturalne. Książeczka została przygotowana w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej ciepła systemowego.

Uroczysta inauguracja akcji miała miejsce 15 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Gnieźnie. Po zakończeniu akcji bajkę o Czerwonym Kapturku otrzymał każdy uczeń.

Na tegoroczną inaugurację Szkoła Podstawowa nr 10 przygotowała czytanie bajki o „Czerwonym Kapturku w mieście zimą” w formie przedstawienia z podziałem na role.  Wśród czytających był m.in. Patron Honorowy akcji prezydent Tomasz Budasz, który objął funkcję narratora, prezes PEC – Dariusz Zamiar, dyrektor SP 10 – Robert Andrzejewski, pani wicedyrektor, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

Tak wspaniale przygotowane przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Szczególne podziękowania należą się organizatorom czyli pracownikom SP 10, którzy włożyli wiele trudu i zaangażowania w dzisiejszą inaugurację akcji PEC czyta dzieciom. Właśnie w ramach podziękowań Prezydent wręczył na ręce pana dyrektora – zestaw lektur szkolnych, które poszerzą zbiór biblioteki szkolnej.

Od dzisiaj pracownicy PEC-u będą odwiedzać wszystkie klasy I szkół podstawowych i przeprowadzać w nich „lekcje ciepła”, podczas których postarają się przekazać jak najwięcej informacji o ekologicznym cieple systemowym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.