http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Dwójka” uczciła swego Patrona

Wyróżniony „Dwójka” uczciła swego Patrona

W piękny poranek październikowy społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie zebrała się, by uczcić Święto Patrona. W tym roku jest on dość szczególny, wiąże się bowiem z okrągłą rocznicą nadania gnieźnieńskiej „Dwójce” imienia.


Obchody święta rozpoczęły się już o godzinie 8.30, kiedy to przedstawiciele szkolnego samorządu złożyli przy tablicy upamiętniającej Patrona Szkoły kwiaty oraz znicze. To właśnie w tym miejscu miała miejsce okolicznościowa akademia przygotowana przez młodzież pod opieką Agnieszki Lange. Oprawą muzyczną zajęła się Marlena Bogucka.
    
O godzinie 9.00 rozległy się zatem strofy okolicznościowych wierszy oraz rozbrzmiały pieśni patriotyczne. Oczywiście nie zabrakło również wspomnienia poświęconego osobie Patrona Szkoły. Nawiązując do działalności księdza majora Mateusza Zabłockiego, Agnieszka Lange zwróciła uwagę zebranych na fakt, jakim przywilejem jest życie w czasach, w których patriotyzm nie musi wiązać się z tak wielkimi poświęceniami, jak walka o wolność ojczyzny.
    
Oficjalną część  uroczystości podsumował dyrektor Jarosław Piotrowski, który zaznaczył, że szczególny charakter tegorocznego Święta Patrona wiąże się nie tylko z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, ale również z tym, że w tym roku obchodzimy piętnastolecie nadania naszej szkole imienia.
    
Po części oficjalnej uroczystości odbywającej się przy tablicy upamiętniającej Patrona Szkoły, uczniowie udali się do klas, a następnie na uroczystą mszę świętą do kościoła garnizonowego. Społeczność szkoły złożyła też wieńce i znicze na grobie swego Patrona.
    
Podczas uroczystości, ale i na co dzień nauczyciele „Dwójki” starają się wpoić uczniom, że dzisiejszy patriotyzm rozumiany jako praca na miarę swoich możliwości, szacunek do przeszłości,  bycie dobrym człowiekiem i troska o miejsce, w którym się żyje, jest wręcz naszym powszechnym obowiązkiem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.