http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Elektroniczne ucho w „Siódemce”!

Wyróżniony Elektroniczne ucho w „Siódemce”!

Czy hałas szkodzi zdrowiu? O tym dowiedzieli się w czwartek uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 7 w Gnieźnie.  W spotkaniu wzięli udział najmłodsi uczniowie i ich wychowawcy.


Dyrektor szkoły – Elżbieta Fischer zaprezentowała urządzenie zakupione przez szkołę, zwane „elektronicznym uchem”. Ucho powieszone w korytarzu pilnuje dzieci i dorosłych przez systematyczne informowanie o przekroczonych decybelach, gdy jest za głośno. Elektronika dba o ciszę w szkole. Włącza czerwone ucho, gdy poziom hałasu przekracza normę. Żółte ucho sygnalizuje, że hałas zbliża się do granicy normy.

„Przyjaciel ciszy”- taką umiejętność kształci u uczniów wychowawczyni klasy pierwszej Aleksandra Puchalska: - Dziecko narażone na długotrwały i regularny hałas może  mieć kłopoty z koncentracją, z nauką i nadpobudliwością, a w przyszłości nawet ubytek słuchu. Uczymy dzieci kontrolować poziom głosu, odróżniać szept od krzyku.

- Nie można być obojętnym na hałas w szkole – zaznacza E. Fischer. - Hałas może sprzyjać temu, że dziecko będzie stale zmęczone, rozdrażnione, trudniej skoncentruje się na zadaniu. Elektroniczne ucho nie zapewni ciszy, ale jeśli wpoimy dzieciom, że o słuch trzeba dbać, będą na to zwracać uwagę jako dorośli – dodaje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.