Logo
Wydrukuj tę stronę

„Dwunastka” wśród zwycięzców!

Wyróżniony  Fot. Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz Fot. Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz

Szkoła Podstawowa nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie znalazła się w gronie 13 finalistów II edycji projektu „Szkoła Małego Inżyniera", realizowanego  wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Głównym celem akcji jest promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów.  


Do udziału w tegorocznej edycji projektu zgłosiło się aż 141 szkół podstawowych i gimnazjów z Wielkopolski. Przez dwa tygodnie uczniowie, ich rodziny, znajomi, a niekiedy  też i całkiem obcy ludzie  głosowali na wybrane placówki.  Łącznie  w II edycji  projektu „Szkoła Małego Inżyniera” oddano ponad  550 000 głosów.

Każda z trzynastu zwycięskich szkół otrzyma  unikatowy pakiet naród, zawierający  zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny  pełen niezwykłych pokazów  i warsztatów z zakresu robotyki i programowania dla wszystkich uczniów szkoły oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch pedagogów.  Podczas zajęć  nauczyciele poznają zasady działania klocków, podstawy programowania oraz samodzielnie zbudują i zaprogramują pierwszego robota.  Dowiedzą się również, jak wykorzystać   zestawy do robotyki w codziennej pracy z uczniami.

Rywalizacja była zacięta. Wyniki zmieniały się z dnia na dzień, z godziny na godzinę.  Przyjaciele Dwunastki aktywnie włączyli się do zmagań.  Głosowały całe klasy, pracownicy szkoły, rodziny i znajomi rozsiani po całej Polsce.  Przez ostatnie dwa dni zorganizowano w szkole „komputerowe centrum zbierania głosów”. Grupa uczniów przypominała o głosowaniu i pomagała wygenerować kod.

Społeczność Dwunastki  serdecznie dziękuje wszystkim, którzy oddając  17273 głosów  przez 14 dni, zapewnili szkole premiowane cennymi  nagrodami miejsce.
Informacjelokalne.pl