http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mikołajkowa podróż do krainy wyobraźni

Wyróżniony Mikołajkowa podróż do krainy wyobraźni

Opowiadanie bajek na żywo przestało interesować najmłodszych? Nic bardziej mylnego. Opowieści okraszone  muzyką potrafią przykuć uwagę bardziej niż niejedna komputerowa gra. Udowodnili to Szymon Góralczyk i Mieszko Nowacki z grupy Karawana Opowieści, goście tegorocznych Literackich Mikołajek, które odbyły się  w Czytelni na Piętrze ILO.


Świąteczne spotkanie dla najmłodszych zorganizowano w czytelni już po raz trzeci. Idea jest taka, żeby dzieci w prezencie od Mikołaja dostały ambitną rozrywkę, która w efekcie zmotywuje ich do  sięgnięcia w przyszłości  po książkę, a okazuje się, że świat bez komputerowych ekranów  może być dla nich naprawdę fascynujący.

Tym razem pasjonaci opowiadania różnych historii z grupy Karawana Opowieści zabrali  najmłodszych w  niezwykłą podróż do krainy wyobraźni. Było  zabawnie, momentami groźnie, ale co najważniejsze ciekawie. Świąteczna historia z elfem, psotnikiem w roli głównej, który stoi na półce w domu i wyprawia tam różne hece, a potem  zabiera najmłodszych na daleką wyprawę przykuła uwagę słuchaczy mimo, że jej  bohaterów  mogli  sobie tylko wyobrazić.  Niezwykły nastrój budowały też, pojawiające się w trakcie opowieści, dźwięki różnych nietypowych instrumentów: didgeridoo, drumli, happy drum, czy bębna. Były też wspólne zaklęcia i piosenki, a dzieci łatwo dały się ponieść atmosferze spotkania.

Każdego roku zaproszenie na Literackie Mikołajki kierowane jest do podopiecznych innej placówki. W tym roku  z zaproszenia skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej nr.8 w Gnieźnie. W przygotowaniu spotkania pomagają uczniowie I LO, którzy dzięki temu sprawdzają się w  roli animatorów kultury. Mecenasem Literackich Mikołajek jest Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.