http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 10

Wyróżniony Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 10

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone było nie tylko na ulicach, placach czy kościołach naszego miasta. Również kolorowo i świątecznie było w Szkole Podstawowej nr 10 na Winiarach w Gnieźnie.


Z okazji 11 listopada  w Szkole Podstawowej nr 10 w Gnieźnie już zrobiło się biało - czerwono. To był bardzo aktywny i radosny dzień. Dla najmłodszych zorganizowano pokaz pieczenia rogali oraz przedstawiono postać św. Marcina. Dzieci wykonywały pracę plastyczne z narodowymi symbolami oraz słuchały przez radiowęzeł wspomnień z czasów odzyskania niepodległości- swoich rówieśników którzy przeżywali radość z odzyskania wolności. Starsze klasy tworzyły portrety Marszałka.

Na przerwach była okazja do częstowania się rogala mi oraz spotkania z sobowtórami Marszałka Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i św. Marcina. W szkole odbył się uroczysty apel, rozbrzmiewały patriotyczne piosenki oraz wiersze o Polsce. Bardzo zaangażowane W przygotowanie tego dnia była grupa projektowa Radosna Niepodległość.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.