http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nagrody, medale, gratulacje. Nauczyciele świętowali!

Wyróżniony Nagrody, medale, gratulacje. Nauczyciele świętowali!

Dzisiaj, późnym popołudniem w gnieźnieńskiej restauracji „Dwa Stawy” odbył się uroczysty Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Podczas spotkania wręczono nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji.


Dzień Nauczyciela jest dniem szczególnie wyjątkowym dla wszystkich pracowników placówek szkolnych. To okazja, aby podziękować im za trud pracy włożony w budowanie relacji z dziećmi oraz młodzieżą, a także docenienie ich cierpliwości i zrozumienia. Jak wiadomo - to zawód niezwykle odpowiedzialny, wymagający doskonałej organizacji czy też skupienia. Warto zaznaczyć, że nasze miasto Gniezno posiada wielu uzdolnionych wychowawców, którzy podczas dzisiejszej uroczystości otrzymali zasłużone nagrody.

Nadchodzący wielkimi krokami Dzień Edukacji Narodowej to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się wspólnie z gronem pedagogicznym i nagrodzić ich za pracę, którą wykonują. Jak zaznaczył Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, to nagrodzenie osób, które nie tylko przyczyniły się do wspaniałego rozwoju na terenie swoich placówek szkolnych, ale także przyczyniły się do wychowania dzieci i młodzieży. - Nagrody Prezydenta, które wręczam to jest pełna satysfakcja oraz zadowolenie przede wszystkim dla mnie. To dowód na to, że mamy dobrze wykonaną pracę i mamy dobrze wychowane oraz edukowane nasze dzieciaki w gnieźnieńskich szkołach – mówi i dodaje: - W tym roku po raz pierwszy wręczymy nagrody dla pracowników administracyjnych, abyśmy dostrzegli także ich pracę techniczną, którą pełnią na co dzień.

Podczas uroczystości słowa uznania i gratulacje złożył Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna. - Myślę, że z Państwa determinacją oraz zaangażowaniem będziemy dalej mogli wspólnie budować świetlaną przyszłość dla uczących się dzieci i młodzieży - podkreśla. Dodał również, że podwyżki, które są przewidziane dla nauczycieli powinny być elementem, na który zasłużyli sobie własną, ciężka pracą.

Podczas dzisiejszej uroczystości zostały wręczone nie tylko Nagrody Prezydenta czy Medale Koronacyjne Miasta Gniezna, ale także ta jedna z ważniejszych, bo Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, którą otrzymała Goretta Hanczewska, dyrektor Przedszkola nr 14 w Gnieźnie. - Uważam, że to bardzo duże wyróżnienie dla całej naszej placówki. To dla mnie bardzo duża satysfakcja, ale chciałabym zaznaczyć, że to nagroda nie tylko dla mnie, ale także dla całej naszej załogi, dla naszej drużyny Piastów z Osiedla Jagiellońskiego - wyjaśnia dyrektor.

Wśród osób, które otrzymały Nagrodę Prezydenta I stopnia znalazły się: Przedszkola i Żłobek: Halina Siwka - dyrektor P2; Dorota Malak - dyrektor P3, Mariola Ilnicka - dyrektor P6; Małgorzata Walendowska-Zamiar - dyrektor P8; Bożena Ławniczak - dyrektor P15; Ewa Kluczyńska - dyrektor Żłobka Miejskiego; Szkoły Podstawowe i Gimnazja: Radosław Sobkowiak - dyrektor SP3; Elżbieta Zacholska - dyrektor SP6; Arleta Wojdanowicz - dyrektor SP9; Elżbieta Staszewska - dyrektor G2; Wioletta Łubińska - do 31 sierpnia 2017 roku p. o. dyrektora SP10 (G4).

W czasie dzisiejszej uroczystości wręczono również Nagrody Prezydenta II stopnia oraz Medale Koronacyjne.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.