http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 10

Wyróżniony Inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 10

Reforma oświaty weszła w życie. Gimnazja powoli zostają wygaszane. W ich miejsce powstają szkoły podstawowe. W tych placówkach cykl kształcenia będzie ośmioletni. Dziś w tych szkołach zainaugurowano nowy rok szkolny.


Szkoła Podstawowa na Winiarach w Gnieźnie działa ponownie. Po wprowadzeniu reformy oświatowej, istniejące na osiedlu Orła Białego Gimnazjum nr 4, zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 10, czyli można powiedzieć, że to powrót do korzeni.

Placówka ta po częściowym remoncie, zwłaszcza pomieszczeń dla klas pierwszych i termomodernizacji zainaugurowała nowy rok szkolny. Do tej szkoły przyszły trzy klasy pierwsze, trzy czwarte oraz jedna siódma. Naukę będą też kontynuować klasy gimnazjalne – drugie i trzecie. Nowym dyrektorem placówki, który powitał wszystkie roczniki, został dr Robert Andrzejewski.

Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się w tej szkole z podziałem na roczniki. Oczywiście najwięcej dzieci i rodziców było z rocznika klas pierwszych. Było trochę stresu, łez, ale po powitaniu z nowymi paniami wychowawczyniami, powoli wszystko wracało do normy. Każda z grup wiekowych obejrzała program artystyczny specjalnie na tą okazję przygotowany przez gimnazjalistów.

A od jutra już zadzwoni dzwonek i tak będzie przez najbliższe blisko 10 miesięcy. A potem – znowu wakacje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.