http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Z wizytą w Bad Berleburgu

Wyróżniony Z wizytą w Bad Berleburgu

Młodzież Gimnazjum nr 4 z gnieźnieńskich Winiar od dziesięciu lat bierze udział w wymianie międzynarodowej z rówieśnikami z niemieckiego Bad Berleburga. Tym razem to Gnieźnianie udali się na sześciodniowy pobyt do tej malowniczej miejscowości.


Kolejny już raz, piętnastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami z Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie udała się do niemieckiego Bad Berleburga. Wyjazd ten to kontynuacja działań, które zostały już zapoczątkowane w roku 2007. Tegoroczny wymiana to już siódme odwiedziny u sąsiadów zza Odry.

Gimnazjaliści z czwórki poznali szkołę, obiekty sportowe, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych wraz z niemieckimi kolegami. Zwiedzili zamek książęcej rodziny Wittgenstein. Byli w nieczynnej kopalni cynku, ołowiu i srebra Erzberwerk. W celach rekreacyjnych uczniowie spotkali się w parku rozrywki Fort Fan. Podczas działań projektowych  pod kierunkiem  nauczycieli z Polski i Niemiec młodzież gotowała tradycyjne potrawy, charakteryzujące kuchnie obu krajów.

Ciekawym dniem była wycieczka do miasta Marburg,  gdzie zwiedzany był zamek z jego lachami oraz spacer po urokliwej starówce tego miasta. Rewizyta uczniów z Niemiec, już tym razem w Szkole Podstawowej nr 10, przewidziana jest na wiosnę przyszłego roku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.