http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Majowy festyn w „Dwunastce”

Wyróżniony Majowy festyn w „Dwunastce”

Już po raz 20.  mieszkańcy Gniezna skorzystali z zaproszenia i tłumnie przybyli na Majówkę do Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Tym razem odbyła się ona pod hasłem „Wskocz do bajki”. Dlatego też na szkolnych boiskach pojawili się nauczyciele w strojach książąt, dworzan i dam dworu, kowbojów, czarodziejów, elfów, pszczółek i innych bajkowo-baśniowych postaci, którzy przeprowadzili wiele interesujących warsztatów, konkursów, turniejów sportowych i innych działań. Zabawą, która spajała wszystkie atrakcje, była bajkowo – naukowa gra terenowa pt. „Przechytrzyć czarownicę”.


Tegorocznym festynem Dwunastka wpisała się  w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego  otrzyma pieniądze na zakup książek do biblioteki. Włączyła się też w popularną i szlachetną akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Do zabawy dali się  zaprosić włodarze naszego miasta. Przeczytali oni i doskonale zaimprowizowali  parafrazę bajki „Kopciuszek” Wandy Chotomskiej. Na scenie pojawili się: prezydent Gniezna Tomasz Budasz (książę), przewodniczący Rady Miasta Michał Glejzer (Kopciuszek) oraz przewodniczący Rady Rodziców  Olgierd Staszewski (wróżka). Aktorom otuchy dodawał przewodniczący Wydziału Edukacji  Marian Pokładecki.

Na boiskach i placach każdy mógł spróbować swoich sił i talentu, wykonując wiklinowy koszyk, budując fortece z kartonów czy tworząc upominek dla mamy. W salach i na korytarzach dostępne były wystawy podsumowujące szkolne projekty i fotorelacja z Dnia Patrona.

Na estradzie podziwiano wszechstronne popisy  uczniów. Dzieci zaprezentowały występy taneczne, akrobatyczno – gimnastyczne, wokalne, teatralne i  karate.  Podsumowano szkolne konkursy i  wręczono nagrody.  Na zakończenie  odbyło się losowanie niespodzianek w loterii fantowej „Tuzin”, które umilił zaprzyjaźniony ze szkołą zespół muzyczny „Duet”.

Każdy z przybyłych gości mógł skorzystać z wielu atrakcji, wśród których znalazły się :  dmuchane zamki, przejażdżki konne, zabawy proponowane przez  animatora cyrkowego, pokaz starego samochodu, a także strefa gastronomiczna, przygotowana  przy ogromnym zaangażowaniu rodziców. Serwowano wyborne ciasta, smaczną  grochówkę,  kiełbaski z grilla, a także napoje.
Po raz pierwszy na festynie można było wpisać się do księgi pamiątkowej oraz wrzucić do skrzynki swoje propozycje na przyszłoroczną edycję imprezy.

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują wszystkim, którzy dorzucili swoją cegiełkę w integrowanie społeczności Dwunastki, mieszkańców Winiar i Gniezna i zapraszają na kolejny festyn.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.