http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Magia świąt w gnieźnieńskiej „Dziewiątce”

Wyróżniony Magia świąt w gnieźnieńskiej „Dziewiątce”

Magia Świąt Bożego Narodzenia widoczna i wyczuwalna jest w Szkole Podstawowej nr 9 już od tygodnia. Choinki, dekoracje i wspaniałe zapachy potraw są nie tylko w salach lekcyjnych ale i na korytarzach.


Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który nie tylko pojawia się w naszych domach, ale również wielu miejscach pracy czy nauki. Jednym z takich miejsc jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie. W tej placówce już od początku grudnia można poczuć magię świąt. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały świąteczny wystrój drzwi. Ale na tym się nie skończyło. Odbył się również koncert kolęd zatytułowany z „Kolędą przy żłóbku”. W koncercie wystąpili uczniowie klas: 1a, 2d, 3a, 3f, kl. 4-6 pod kierunkiem pań: Katarzyny Posłuszny, Natalii Siwki, Aliny Kowalczyk, Ewy Humeniuk, Joanny Jatczyńskiej i Małgorzaty Michalak-Sobczak.

Kolędników przygotowała Elżbieta Kozanecka. Scenografię przygotowała Joanna Pokładecka. Nad nagłośnieniem czuwali Iwona Labrenz i Piotr Adamski. Scenariusz w całości opracowała Ewa Zachwieja. Zgromadzona publiczność z wielkim zainteresowaniem obejrzała występy dzieci i gromko oklaskiwała młodych artystów.

Choć święta to magiczny, przepełniony smakowitymi potrawami czas, to Szkoła Podstawowa nr 9 nie zapomina o zdrowym odżywaniu. Uczniowie klas IV w ramach innowacji pedagogicznej „Aktywność ruchowa i zdrowe nawyki żywieniowe jako świadomy wybór dziecka” uczyli się przygotowywać zdrowe, pożywne soki owocowe oraz koktajle. Szkoda, że takie święta są tylko raz w roku, ale może na tym polega ich magia?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.