http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najlepsi uczniowie „Piętnastki” wyróżnieni!

Wyróżniony Najlepsi uczniowie „Piętnastki” wyróżnieni!

W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia najlepszym uczniom „Piętnastki” stypendiów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Starostwa: Robert Gaweł, członek Zarządu Powiatu i Jerzy Lubbe, dyrektor Wydziału Edukacji, dyrekcja szkoły, wyróżnieni uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz społeczność szkolna.


Wyróżniono dziesięcioro uczniów II Liceum. Stypendium dla najlepszej uczennicy, która szczyci się najwyższą średnią  5,60,  otrzymała Kinga Jóźwiak z klasy 2g. Jest ona również uczennicą Szkoły Muzycznej. Stypendium dla najzdolniejszej uczennicy otrzymała Kinga Jóźwiak z klasy 3a, natomiast stypendia przedmiotowe zostały przyznane: Zuzannie Wójt z klasy 3h (język polski), Oliwii Dimmich z klasy 2a (język hiszpański), Krzysztofowi Łaganowskiemu z klasy 3a (matematyka), Magdalenie Pękale z klasy 3a (fizyka), Laurze Banickiej z klasy 3d (chemia), Wojciechowi Wierzbickiemu z klasy 3c (historia), Błażejowi Skubiszyńskiemu z klasy 3b (geografia) oraz Bartoszowi  Majchrzakowi z klasy 3d (biologia). Wszyscy wyróżnieni mogą się poszczycić wspaniałymi wynikami w nauce oraz sukcesami w konkursach i olimpiadach.

Podczas uroczystości podkreślono rolę zdobywania mądrości. Dziś wielu ludziom wydaje się, że mądrość jest słowem anachronicznym, niemodnym. Obecnie liczy się zdobywanie wiedzy, czy umiejętność korzystania z niej. Pamiętać jednak należy, że tę wiedzę należy przyswoić, by uczynić ją częścią siebie. Korzystanie z wiedzy prowadzi do mądrości, a mądrość czyni nas lepszymi ludźmi. Słowa sapere aude – miej odwagę być mądrym – są drogowskazem dla tych, którzy wychodzą z przeciętności i zwykłości, by przezwyciężać własne słabości i stawać się coraz lepszymi.  

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.