http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Praktyczna szkoła”

Wyróżniony „Praktyczna szkoła”

Zajęcia praktyczne niekoniecznie muszą kojarzyć nam się z nudą. Odpowiednie nastawienie i odrobina pomysłowości mogą przemienić ten czas spędzony w szkole w coś zarówno przyjemnego, jak i pożytecznego.


Powodów do narzekań nie mają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie. Sposób przeprowadzania zajęć praktycznych przez tutejszych nauczycieli zachęca uczniów do kreatywnego myślenia, dzielenia się pomysłami i pozwala im na rozwijanie swoich umiejętności twórczych. Niewątpliwy wpływ na motywację uczniów ma ogromne zaangażowanie się nauczycieli w urozmaicanie tych zajęć. Wiedza zdobyta podczas pracy na pewno przyda się w przyszłości absolwentom Technikum Architektury Krajobrazu. Uczniowie z entuzjazmem uczęszczają na zajęcia, gdzie uczą się tworzenia obiektów małej architektury krajobrazu.

- Obecnie przyszli architekci krajobrazu zajmują się budową „hoteli dla owadów”. Mogą wykazać się przy tym kreatywnością, gdyż sposób wykonania „domku” jest dowolny, a więc każda z grup może zaprojektować go według własnej wizji. Rozpoczęli również pracę nad własnymi projektami karmników dla ptaków i domków lęgowych, aby już wkrótce przystąpić do ich budowy – mówi Iwona Ratajczak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie.

Dodatkową motywacją do czynnego uczestniczenia w zajęciach jest możliwość niesienia pomocy na rzecz środowiska naturalnego, jak również sprawdzenia zdobytych przez siebie umiejętności w praktyce.  Uczniowie mogą pochwalić się udziałem w przeróżnych, ważnych przedsięwzięciach. - Na swoim koncie mają już: wykonanie projektów zagospodarowania podwórek miejskich w Gnieźnie - „Zielone podwórka”, współpracę z OSzW w Kłecku i projekt „Ogrodu zmysłów” a obecnie  wykonują zaprojektowany przez siebie ogród wspólnie z  podopiecznymi Fundacji „Maki”. Każdego roku biorą też udział w „Sprzątaniu Świata”, a także przyłączają się  do akcji sadzenia lasów – dodaje I. Ratajczak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.