http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Otwarcie nowoczesnej pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Porkom w Gnieźnie

Wyróżniony Otwarcie nowoczesnej pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Porkom w Gnieźnie

Wczoraj nastąpiło otwarcie nowoczesnej pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Porkom im. Ireny Sendlerowej w Gnieźnie prowadzonej przez Fundację Wspierania
i Rozwoju Edukacji.


Zakup laptopów był możliwy dzięki współfinansowaniu z dotacji Fundacji Pracowniczej VKR, która jest częścią firmy VELUX, działającej w Gnieźnie. Firma VELUX wspiera od wielu lat projekty społeczne dotyczące społeczności lokalnych. Tym razem doceniono złożoną aplikację przez Fundację Wspierania i Rozwoju Edukacji, która prowadzi przy ulicy Gębarzewskiej 12 w Gnieźnie – Szkołę Podstawową Porkom oraz Przedszkole Leśna Kraina.

Zakupiony nowoczesny sprzęt komputerowy wprowadzi dzieci i młodzież uczącą się w szkole podstawowej w nowoczesną technologię, opartą na umiejętnościach informatycznych, programistycznych i elektronicznych. Warto dodać, iż dzięki temu wyposażeniu, sprzęt komputerowy, będzie kompatybilny z posiadanymi już robotami zakupionymi z prowadzonego przez Fundację projektu współfinansowanego ze środków unijnych w ramach projektu „Lepszy start, lepsze jutro”, dzięki którym uczniowie poznają świat programowania.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.