http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Szkoła Małego Inżyniera”. Głosuj na gnieźnieńskie szkoły!

Wyróżniony „Szkoła Małego Inżyniera”. Głosuj na gnieźnieńskie szkoły!

Volkswagen Poznań i Fundacja Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera zapraszają do udziału w decydującym starciu czwartej edycji Szkoły Małego Inżyniera! Naucz się z nami budować roboty.! Od 25 listopada do 6 grudnia trwa głosowanie na biorące udział w konkursie szkoły!


Promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów to główny cel projektu „Szkoła Małego Inżyniera”, który realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

W ramach projektu „Szkoła Małego Inżyniera” placówki oświatowe mogą uzyskać kompletny i unikatowy zestaw nagród, który dostarczy im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki. W skład każdego z nich wchodzą: zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych.

To niesamowicie uniwersalny oraz zaawansowany technologicznie zestaw klocków LEGO, który pozwala na samodzielne konstruowanie i programowanie robotów z wykorzystaniem łatwego i przyjaznego oprogramowania. Tylko od kreatywności uczniów zależy, czy ich robot będzie chodził, pełzał czy jeździł. Mogą stworzyć robota, który potrafi strzelać, uderzać czy chwytać przedmioty. Ogranicza tylko wyobraźnia. Zestawy będą służyć przez wiele lat i pobudzać kreatywność kolejnych pokoleń młodych inżynierów.

Kolejny bonus to całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjny oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów. To seria niezwykłych stanowisk edukacyjnych oraz warsztatów. - Podczas Festiwalu przekonacie się, jak można sterować komputerem za pomocą…owoców ! Mamy też propozycję dla fanów sportowej rywalizacji – zawody robotów sumo, w których uczestnicy sterując robotami starają się wypchnąć przeciwnika poza ring. Dodatkowo pokaz możliwości drukarek 3D, wystawa nowoczesnych technologii i wiele innych – zachęcają organizatorzy. Podczas warsztatów z robotyki uczniowie dowiedzą się z czego składa się robot, jak jest zbudowany, do czego służą poszczególne czujniki oraz samodzielnie zaprogramują robota podążającego za czarnobiałą linią. Do przeprowadzenia zajęć z zakresu programowania zostanie wykorzystane innowacyjne środowisko programistyczne - SCRATCH. Daje ono możliwość stworzenia przez ucznia ciekawych aplikacje z grafiką, dźwiękiem i możliwością interakcji. Na zajęciach uczniowie wykonają z pomocą instruktorów wykonają samodzielnie prostą grę związaną z samochodami.

Wygrać można również certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli. W czasie szkolenia poznają zasady działania klocków, podstawy programowania oraz samodzielnie zbudują i zaprogramują pierwszego robota. Podczas szkolenia prowadzący przedstawią również propozycje i możliwości wykorzystania zestawów do robotyki w codziennej pracy z uczniami. Dla chętnych przewidziana została także możliwość zwiedzenia jednej z fabryk Volkswagen Poznań.

Każda osoba może oddać jeden głos dziennie. Spośród nadesłanych zgłoszeń 10 szkół z największą liczbą głosów otrzyma unikatowy zestaw nagród. W IV edycji Szkoły Małego Inżyniera bierze udział 100 placówek z województwa wielkopolskiego, w tym z Gniezna: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. mjr Mateusza Zabłockiego, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 oraz Szkoła Podstawowa nr 10 im. Polskich Noblistów! Uczniowie, dyrektorzy, kadra pedagogiczna oraz rodzice liczą na wsparcie w procesie głosowania.

Głosy potwierdza się jednorazowym kodem, który odsyłany jest na wskazany numer telefonu i jak zapewnia organizator - nie będzie wykorzystywany w żadnym innym celu. Oddanie głosu jest zatem bezpłatne. Koszt wysłania sms pokrywają organizatorzy. Szczegóły pod linkiem: https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/

Głosujmy! Dzieciaki potrzebują wsparcia!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.