http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Dziesiątka” w Warszawie

Wyróżniony „Dziesiątka” w Warszawie

Rozpoczęła się jesień i sezon wycieczek szkolnych powoli dobiega końca. Na jedną z takich ostatnich wypraw, tym razem na trzy dni do Warszawy, udali się uczniowie klas od piątych od ósmych z gnieźnieńskiej „Dziesiątki” na Winiarach.


Pobyt uczniów w Warszawie z „Dziesiątki”  obfitował w wiele wrażeń. W pierwszym dniu uczestnicy wyjazdu oddali hołd bohaterom na Powązkach, odwiedzając miejsca pamięci narodowej. W południe wszyscy obejrzeli zmianę  warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Byli też w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, następnie podziwiali podczas spaceru  piękno warszawskiej Starówki. Na koniec dnia,  przy słonecznej pogodzie odbył się spacer w Łazienkach Królewskich.

Drugi dzień w Warszawie upłynął nam pod znakiem eksperymentów i nowoczesnych technologii. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik była świetną naukową zabawą. Niespodzianką dnia była wizyta w Centralnym Domu Technologii - centrum edukacyjnym STEAM. Uczniowie  mieli tam okazję zapoznać się z nowinkami technologicznymi przydatnymi w edukacji. Poszły w ruch drukarki 3D, drony, roboty, czujniki, symulatory, gry itp. Nie mogło również zabraknąć wizyty na PGE Narodowym.

Trzeci dzień to odwiedziny w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w starym warszawskim Fotoplastikonie. Na zakończenie wycieczki była podziwiana Warszawa z wysokiej perspektywy 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.