http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzielimy się tym, co najcenniejsze…

Wyróżniony Dzielimy się tym, co najcenniejsze…

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny podzielili się najcenniejszym darem, jakim jest krew.


Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyła się pierwsza w bieżącym roku szkolnym akcja oddawania krwi. Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego już od roku 2005 uczestniczy wprowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż turnieju szkół policealnych, pomaturalnych i ponadgimnazjalnych „Młoda Krew Ratuje Życie”, w którym ilość oddanej krwi oceniana jest przez Zarząd Okręgowy PCK w Poznaniu w stosunku do liczby pełnoletnich uczniów w placówce.

W bieżącym roku szkolnym już po raz ósmy akcja ta połączona jest z projektem „Błękitna Krew” realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, którego celem jest upowszechnienie idei honorowego krwiodawstwa oraz świadomość posiadanej grupy krwi. Dzięki korelacji obu projektów młodzież, która dwa razy odda krew otrzyma wartościowy dokument identyfikacyjny – Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi wydawaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom młodzież będzie szerzyć idee honorowego krwiodawstwa w swoim najbliższym otoczeniu, a także rejestrować się w bazie dawców szpiku.

Tym razem zgłosiły się 32 osoby, z czego 17 zostało zakwalifikowanych do poboru krwi. Na uruchomionych stanowiskach w czytelni szkoły, łącznie zebrano ok. 8 litrów krwi. Ponadto osiem osób zdecydowało zgłosić się do bazy dawców szpiku. Po raz kolejny okazało się, że młodzież gotowa jest nieść pomoc potrzebującym, dzieląc się najcenniejszym darem, jakim jest krew.

Zaangażowanie w tego typu projekty to ważna lekcja wrażliwości i otwarcia na potrzeby innych. Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny zaliczyła ją na szóstkę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.