http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Chrobrzacy podbijają Europę

Wyróżniony Chrobrzacy podbijają Europę

26 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie miało możliwość uczestniczyć w obradach młodzieży w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Wyjazd ten był nagrodą za projekt „Euroscola”, w którym sprawdzana była wiedza na temat Europy, demokracji i wartości  łączącej wspólnotę  Unii Europejskiej.


Jest to ogromny sukces, że właśnie nasi uczniowie znaleźli się w grupie wygranych z całej Europy. Byliśmy jedyną szkołą reprezentującą Polskę wśród kilku tysięcy szkół startujących w tym projekcie. Uczniowie przygotowywali się do dyskusji w języku angielskim na tematy takie, jak: „Środowisko naturalne i energia ze źródeł odnawialnych” , „Wolność informacji i kultura obywatelska”, „2019 - Europejski Rok Rozwoju”, „Przyszłość Europy”, „Migracja i integracja”, „Zatrudnienie młodych ludzi” pod kierunkiem Małgorzata Król- Kasprzak i Elżbiety Urbańskiej.

Młodzi ludzie z całej Europy uczestniczyli 21 maja 2019 roku w symulowanych posiedzeniach „komisji parlamentarnych”, a następnie obradowali podczas „posiedzenia plenarnego”.

Młodzież prowadziła debaty ze swoimi rówieśnikami z różnych państw dotyczące problemów występujących w Europie. Miło było zobaczyć jak biegle posługuję się  językiem angielskim, francuskim i niemieckim.

Euroscola umożliwiła uczniom odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, zapoznania z jego pracą i nawiązanie nowych kontaktów z rówieśnikami żyjącymi na terenie Unii Europejskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.