http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

SP 10 w Bad Berleburgu

Wyróżniony SP 10 w Bad Berleburgu

Grupa dwunastu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 z  gnieźnieńskich Winiar bierze udział w wymianie międzynarodowej z rówieśnikami z niemieckiego Bad Berleburga. Tym razem to uczniowie pod opieką Agnieszki Puszczykowskiej-Glapa i Joanny Kamieniarz udali się na sześciodniowy pobyt do tej malowniczej miejscowości.


Dwunastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie udała się do niemieckiego Bad Berleburga. Wyjazd ten to kontynuacja działań, które zostały już zapoczątkowane w roku 2007, jeszcze jako Gimnazjum nr 4. Tegoroczny wymiana to już ósme odwiedziny u sąsiadów zza Odry.  

Uczniowie z „Dziesiątki” poznali szkołę, obiekty sportowe, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych wraz z niemieckimi kolegami. Zwiedzili zamek książęcej rodziny Wittgenstein. Byli w nieczynnej kopalni cynku, ołowiu i srebra Erzberwerk. W celach rekreacyjnych bawili się  w parku rozrywki Fort Fan. Podczas działań projektowych pod kierunkiem nauczycieli z Polski i Niemiec młodzież  gotowała tradycyjne potrawy, charakteryzujące kuchnie obu krajów.

Ciekawym dniem była wycieczka do miasta Siegen i spacer po tym mieście.  Prowadzone były też zajęcia projektowe „Śladami globalizacji w Bad Berleburgu”. Grupa polska uczestniczyła  w lekcjach prowadzonych w Realschule w Bad Berleburgu.

Do Gniezna uczniowie wracają  w sobotę. Po powrocie rozpoczną się przygotowania do rewizyty w Gnieźnie.


Fot. Agnieszka Puszczykowska-Glapa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.