Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejna grupa uczniów ZSP nr 1 na praktykach w Hiszpanii

Wyróżniony Kolejna grupa uczniów ZSP nr 1 na praktykach w Hiszpanii

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie od czterech lat realizuje program staży zagranicznych. Obecnie kolejna grupa uczniów poleciała na trzytygodniowe praktyki zagraniczne do przepięknej Grenady.


Realizacja staży zagranicznych w tak atrakcyjnym miejscu jest możliwa dzięki środkom jakie pozyskała szkoła z programu ERASMUS+  Akcja 1- Mobilność  uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia  zawodowe. Projekt p.t.,, Wysokie kompetencje zawodowe szansą na rozwój kariery" został w ubiegłym roku wybrany do realizacji przez Narodową Agencję Programu ERASMUS+ i otrzymał dofinansowanie w  kwocie 117 936 euro.

Dzięki tak znacznej kwocie  52 uczniów wraz z opiekunami może zdobywać doświadczenie zawodowe w tak atrakcyjnym miejscu jak Malaga czy Grenada. W grudniu na stażu byli uczniowie z techników: hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych a obecnie polecieli uczniowie technikum architektury krajobrazu oraz geodezji.

Uczniowie architektury krajobrazu pracują przy założeniach parkowo- ogrodowych zespołu pałacowego ALHAMBRA , zaś geodeci odbywają swoje staże w specjalistycznych biurach geodezyjno-architektonicznych. Młodzież bardzo chętnie korzysta ze staży zagranicznych gdyż pozwalają one nie tylko na rozwój zawodowy ale także na podszkolenie znajomości języka a przede wszystkim na poznanie kultury i zwyczajów danego kraju. 

Informacjelokalne.pl