http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pierwszy dzień wiosny z pierwszą pomocą przedmedyczną

Wyróżniony Pierwszy dzień wiosny z pierwszą pomocą przedmedyczną

W ramach „Pierwszego Dnia Wiosny” w Cechowej Szkole Rzemieślniczej w Gnieźnie, odbyło się podstawowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla członków Społeczności Szkolnej.


Co ciekawe, zostało ono przeprowadzone przez ucznia klasy 3B – Macieja Różaka, który na co dzień jest strażakiem-ratownikiem w OSP Latalice. Jak podkreśliła dyrektor CSR Gniezno – dr inż. Krystyna Jarosz: - Znajomość zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej jest wymogiem współczesności. Znajomość procedur i zachowanie zimnej krwi może kiedyś uratować komuś życie. Nie ma bowiem nic cenniejszego, niż życie. Dlatego też, po raz kolejny – można powiedzieć, że już w sposób cykliczny – przeprowadzamy dla naszych uczniów podstawowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.  

Podobnego zdania jest pedagog szkolna – Krystyna Żok, która zwróciła uwagę na fakt, iż niniejsza inicjatywa wyszła od samych uczniów: - Młodzi ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wiedząc, jak udzielić pomocy, można uratować komuś życie. W świecie, gdzie obojętność jest tak powszechną postawą, młodzież dostrzega tragizm takiego stylu życia i jest gotowa nieść pomoc. Nie bez kozery, wielu spośród naszych wychowanków jest strażakami-ochotnikami.

Kolejną inicjatywą związaną ze świętowaniem nadejścia kalendarzowej wiosny, była akcja zorganizowana przez nauczycielkę języka polskiego – Joannę Ślachciak, która wraz z uczniami włączyła się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa – Dnia dwóch różnych skarpetek.

Poza opisanymi powyżej aktywnościami, na uczniów CSR Gniezno czekały gry planszowe – będące doskonałym narzędziem integracji, odbył się turniej piłkarski na pobliskim Orliku, a w jednej z sal, adepci sztuki fryzjerskiej czesali wszystkie chętne osoby. Ten dzień był niezwykle twórczy, rozwojowy i radosny jak na wiosnę przystało.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.