http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

FAMA w I Liceum

Wyróżniony FAMA w I Liceum

Uczniowie klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie mimo ferii przychodzą do szkoły. W  dodatku zupełnie dobrowolnie. Jak to możliwe? Dla maturzystów  po raz kolejny już zorganizowana została Feryjna Akademia Maturalna.


Konsultacji udzielają nauczyciele wszystkich maturalnych przedmiotów. – Uczniowie chętnie przychodzą na te zajęcia – mówi Paweł Matkowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. – Konsultują z nauczycielami co jeszcze powinni zrobić. Dzięki temu mają szansę, żeby dopracować to czego  jeszcze nie potrafią – tłumaczy.

Akcja ma na celu wesprzeć „Chrobrzaków”, żeby podczas majowych egzaminów mogli poczuć się pewniej. – Widzę , że naszych maturzystów trochę ogarnia strach. Chcemy im pomóc, pokazać, że jeszcze wszystko można opanować. Na spokojnie i bez stresu – tłumaczy Joanna Aleksiewicz- Zdeb, nauczyciel matematyki. – W domu trudno się zmobilizować, dlatego zaproponowaliśmy, żeby uczniowie przychodzili  do szkoły – tłumaczy.

I przychodzą. Mogą nie tylko przećwiczyć zadania z matematyki, ale też spróbować swoich sił np. na próbnej maturze ustnej z języka polskiego, czy też sprawdzić na jakim etapie przygotowań są z innych przedmiotów.

- Taka powtórka jest konieczna, jeśli chcemy, żeby wynik majowych egzaminów był dla nas  dobry – mówi Jordan Niedzielski, tegoroczny maturzysta z I LO. – Usystematyzowanie wiedzy wpływa  bardzo dobrze przed egzaminem. W domu, po tych zajęciach feryjnych,  siadamy jeszcze raz do tych zadań i jeszcze raz je analizujemy i ćwiczymy – dodaje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.