http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (252)

Dzień Języków Obcych w I LO

Dzień wczorajszy w I LO obfitował w wiele atrakcji związanych z obchodami Dnia Języków Obcych. W tym roku w imprezie wzięli udział uczniowie klas I i II, którzy mogli wykazać się inicjatywą w organizacji kilku przedsięwzięć. Pierwszym etapem były prezentacje uczniów klas I, w których uczniowie przygotowali ciekawostki na temat, wylosowanego wcześniej, jednego z 6 języków obcych nauczanych w naszej szkole.

Etykiety

Krajoznawstwo, turystyka, topografia... Nie mają dla nich tajemnic

Za nami XLVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK, Finał Powiatowy – „Gniezno 2019”. Organizatorem Turnieju był Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Gnieźnie.

„Miej raka z głowy”

Program „Mam Haka na Raka” skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski a jego nadrzędnym celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację oraz oswajanie młodzieży z tematem chorób nowotworowych. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie włączyli się w tę akcję profilaktyczną, w tym roku pod hasłem „Miej raka z głowy”.

Etykiety

„Piętnastka” pierwsza w Wielkopolsce!

W listopadzie 2017 roku zakończyliśmy nasze zmagania w V edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych po przegranym ćwierćfinałowym meczu z VI LO w Poznaniu. W tym roku szkolnym po raz drugi przystąpiliśmy do rozgrywek – w grupie trafiliśmy na LO Salezjanów, LO św. Marii Magdaleny oraz naszego ubiegłorocznego pogromcę – VI LO (wszystkie szkoły z Poznania) – podkreśla prof. Piotr Wróblewski – jeden z opiekunów tegorocznej zwycięskiej Drużyny.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS