http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (231)

Uczniowie „Dwójki” dla Niepodległej

Wyjątkową rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie „Dwójki” uczcili na wiele sposobów. Grupa młodych artystów pod kierunkiem Iwony Jułgi przygotowała montaż słowno–muzyczny, w którym raz jeszcze mogliśmy przypomnieć sobie, dlaczego świętujemy 11 listopada, co zdarzyło się wcześniej i później w burzliwych dziejach naszego kraju, ale przede wszystkim te niezwykłe przedstawienie pozwoliło nam zastanowić się, jak dziś możemy okazać swój patriotyzm.

„Klimatyczny” sukces uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał I Liceum Ogólnokształcącemu im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie nagrodę finansową w wysokości 3.000 zł za zwycięską pracę wykonaną w etapie wojewódzkim Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego 2018 r. przygotowaną przez Julię Pęczkowską, Marcelinę Rachwalik oraz Katarzynę Zielińską  z klasy 2e - przyrodniczej. Laureatki konkursu otrzymały nagrody rzeczowe.

Etykiety

Najwyższe zaszczyty dla gnieźnieńskich nauczycielek

Bardzo miła uroczystość odbyła w czwartek, 18 października w gościnnych murach barokowego pałacu w Rydzynie. 113 najlepszych nauczycieli odebrało wyróżnienia z rąk wicewojewody wielkopolskiego - Marleny Maląg i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Elżbiety Leszczyńskiej. Nagrodę ministra otrzymała Natasza Szalaty z SP 8, a kuratora: Anna Bartczak- Polerowicz - Przedszkole nr 6, Danuta Beling – SP 12 oraz  Anna Sakiewa SP 8.

Etykiety

„PEC czyta dzieciom” w SP 10

Wraz z nadchodzącą zimą Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. rozpoczęło kolejną, siódmą edycję akcji pt.: „PEC czyta dzieciom”. Akcja, która z jednej strony pokazuje najmłodszym mieszkańcom Gniezna jak bezpiecznie, komfortowo i ekologicznie możemy zapewnić sobie komfort cieplny, a z drugiej strony namawia do codziennego czytania książek.

Etykiety

Oryginalny spektakl na Dzień Nauczyciela w MOS

Takiego świętowania w tym miejscu do tej pory nie było. Dziś w samo południe w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii wystawiono przedstawienie z udziałem młodzieży i ich nauczycieli. Przygotowany kilkudziesięciominutowy program artystyczny mógł nieco zaskoczyć swoją formą, bardzo swobodną, ale został odegrany niemal bezbłędnie.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS