http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (273)

„Dziesiątka” w Warszawie

Rozpoczęła się jesień i sezon wycieczek szkolnych powoli dobiega końca. Na jedną z takich ostatnich wypraw, tym razem na trzy dni do Warszawy, udali się uczniowie klas od piątych od ósmych z gnieźnieńskiej „Dziesiątki” na Winiarach.

Etykiety

Nauczanie przyjazne mózgowi

Neurodydaktyka, czyli nauczanie przyjazne mózgowi, to bardzo silny trend edukacyjny ostatnich lat. Dzięki najnowszej wiedzy naukowej wiemy już, że dzisiejsza szkoła jest przestarzała, a „uczeń to nie dyktafon, a nauczyciel to nie megafon.” Dlatego świadomość mechanizmów, jak uczy się mózg i jak uczą się dzieci jest kluczowa, by nauka była przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem.

„Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość szkolnictwa zawodowego i rynku pracy w powiecie gnieźnieńskim”

Diagnoza współczesnych potrzeb lokalnego rynku pracy oraz stworzenie optymalnej oferty dostosowującej proces kształcenia do potrzeb pracodawców to główny cel konferencji zaplanowanej na czwartek, 12 września. Konferencja „Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość szkolnictwa zawodowego i rynku pracy w powiecie gnieźnieńskim” rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie przy ulicy J. Słowackiego.

Etykiety

Studenci z Chin po raz czwarty w IKE

Studenci z chińskiego uniwersytetu Zhejiang University Ningbo Institute of Technology, ponownie zawitają do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Już 9 lipca rozpocznie się czwarta edycja szkoły letniej dla zagranicznych studentów „Summer School: Polish Culture in the European Culture”. Organizatorem dwutygodniowej szkoły letniej jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych IKE UAM.

Subskrybuj to źródło RSS