http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (281)

Młodzież z ZSE w międzynarodowym projekcie „O czym marzysz – zawodowo”

Od 25 do 27 listopada odbyła się pierwsza wizyta uczniów z powiatu gnieźnieńskiego w Zamku Trebnitz. Wyjazd zorganizowano w ramach zainaugurowanej 30 października 2019 r. współpracy Powiatu Gnieźnieńskiego ze Stowarzyszeniem Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań, którego koordynatorem jest Magdalena Antoniewicz - Pełnomocnik ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę oraz reprezentant Ministerstwa Finansów i Europy Kraju Związkowego Brandenburgia.

Edukacja dla Europy, czyli ERASMUS+ w ZSP nr 3

W ramach programu ERASMUS+, kilkunastu nauczycieli z Litwy, Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Cypru zapoznaje się z funkcjonującym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  projektem tutoringu wychowawczego. 21 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, odbyło się spotkanie Starosty Gnieźnieńskiego oraz dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu z uczestnikami międzynarodowej wymiany.

ZSP nr 2 z podwójnym sukcesem!

W ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie zorganizował konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie eseju pt. „Wstańcie, chodźmy!” na podstawie słów Jana Pawła II wypowiedzianych podczas pierwszej pielgrzymki Papieża do Gniezna.

„Dziesiątka” w Warszawie

Rozpoczęła się jesień i sezon wycieczek szkolnych powoli dobiega końca. Na jedną z takich ostatnich wypraw, tym razem na trzy dni do Warszawy, udali się uczniowie klas od piątych od ósmych z gnieźnieńskiej „Dziesiątki” na Winiarach.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS