Edukacyjne Gniezno

Edukacyjne Gniezno (157)

Ślubowanie nowych „Chrobrzaków”

W murach Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie dziś swoje ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych sąsiedniego I Liceum Ogólnokształcącego. Dla tej dość sporej grupki 16-latków to było duże przeżycie, które dodało im kolejnych emocji związanych z wejściem do nowej społeczności. Nie mogło oczywiście zabraknąć też wspólnej fotografii, do której każda klasa tradycyjnie pozowała na tle wejścia do szkoły.

Etykiety

Sandra Marwitz, uczennica ZSP 1 z własnym znaczkiem pocztowym!

„Świat oczami młodych” to konkurs plastyczny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej dla szkół i Domów Kultury. Jedną z trzech nagród głównych w konkursie zdobyła Sandra Marwitz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie, za pracę pod tytułem ,,Zawsze jest czas na zdrowie”.

Czas rozpocząć wakacje!

Chrobrzacy tradycyjnie zakończyli rok szkolny w Auli ILO im. Jana Pawła II. Zaproszenie przyjęli  Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Jan Wesołowski, prezes Stowarzyszenia Absolwentów.

Etykiety

„Do odważnych świat należy!” Holendrzy w Gnieźnie!

Na początku maja i czerwca nasi Chrobrzacy mieli przyjemność uczestniczyć w wymianie z dwoma zaprzyjaźnionymi szkołami w Tilburgu oraz Den Bosch. Dwudziestu ośmiu uczniów codziennie odkrywało nową kulturę, a także obyczaje. Głównym celem wymiany było poznawanie siebie nawzajem, a co za tym idzie poszerzanie umiejętności języka angielskiego. I tak też było!

Etykiety

Dzień Fizyki w II LO

Fizyka to przedmiot, który przez wielu uważany jest za trudny a nawet nudny. Jednak młodzież i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie oraz wykładowcy z Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza udowodnili, że jest przeciwnie. Było to podczas zorganizowanego po raz czwarty w popularnej „Piętnastce” Dnia Fizyki.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS