http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzisiaj tu, jutro tam... O zmianach personalnych w naszych parafiach

Jeden nowy proboszcz i pięciu nowych wikariuszy od dziś objęło nowe posady w parafiach na terenie Gniezna. Najbardziej gruntowne zmiany personalne przeprowadzono w kościele pw. Michała Archanioła w Gnieźnie, gdzie zmienił się proboszcz i wikariusz.  Nowych kapłanów będą miały również inne parafie, pw. św. Wawrzyńca, bł. Jolenty i Chrystusa Wieczystego Kapłana.


Łącznie w całej archidiecezji gnieźnieńskiej zostanie dokonanych 47 zmian personalnych wśród duchowieństwa, które określono w dekretach z 15 czerwca 2018 roku. Zmian personalnych w swoich parafiach dokonuje corocznie o tej porze metropolita każdej diecezji i archidiecezji. Znamy są już decyzje abpa Wojciecha Polaka, metropolity gnieźnieńskiego w tej sprawie, a parafianie swoich nowych kapłanów spotkają już dzisiaj.

Największe zmiany czekają parafian z kościoła pw. Michała Archanioła w Gnieźnie. Ze swoją funkcją pożegnał się ksiądz Tomasz Głuszak, który obejmie parafię św. Doroty w Rogowie. Odchodzi także ks. Waldemar Myka, który odtąd będzie wikariuszem w parafii św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie. Nowym proboszczem od dziś będzie ks. Krzysztof Woźniak, który przybywa z kościołów parafialnych w Strzyżewie Kościelnym i Jankowie Dolnym. Funkcję wikariusza pełnić będzie ks. Mariusz Byczyński, który służył do tej pory w parafii pw. Michała Archanioła w Pobiedziskach.

Proboszczem w kościołach pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Strzyżewie Kościelnym i parafii św. Szymona Apostoła i Judy Tadeusza w Jankowie Dolnym został ks. Sebastian Huebner, który dotychczas pracował jako wikariusz w parafii św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Jego miejsce od dziś zajmie ks. Jacek Krzesiński, który przybył z parafii pw. świętych Andrzeja Boboli i Antoniego z Padwy w Złotnikach Kujawskich.

Kolejne zmiany zaszły w parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana, skąd odszedł ks. Przemysław Malawy, który został mianowany proboszczem parafii pw. św. Tymoteusza w Białężynie. Na jego miejsce oddelegowano ks. Andrzeja Nowickiego, który przybędzie do swoich nowych parafian po powrocie ze studiów na początku sierpnia. W parafii pojawi się także drugi wikariusz, ks. Radosław Plewa, którego przeniesiono z parafii pw. Św. Krzyża we Wrześni.

Drobna zmiana zachodzi w parafii katedralnej, ks. Hubert Wiśniewski, do tej pory jako wikariusz został mianowany rezydentem w tejże parafii.

Nowego wikariusza ma także parafia pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, do której dołączył ks. Łukasz Twarużek, będący dotychczas wikariuszem w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Kruszwicy.

Bez wikariusza na razie zostanie kościół parafialny pw. Św. Trójcy w Gnieźnie. Z tej posady odchodzi ks. Grzegorz Dębowski, którego przeniesiono do parafii pw. Św. Krzyża we Wrześni.

Nowego proboszcza od dziś mają także parafianie z kościoła pw. Jana Chrzciciela w Czerniejewie, a został nim ksiądz Witold Sadłowski.
Ostatnio zmienianysobota, 30 czerwiec 2018 22:59

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.