http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Pierwszy między równymi.” Edukacyjna gra miejska

Wyróżniony „Pierwszy między równymi.” Edukacyjna gra miejska

Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego w środowe przedpołudnie (24 maja) wzięła udział w edukacyjnej grze miejskiej „Pierwszy między równymi”. Odbyła się ona w ramach obchodów 600-lecia prymasostwa w Polsce. Jej celem było przybliżenie  młodzieży historii prymasostwa i sylwetek siedmiu wybranych prymasów Polski oraz upamiętniających ich miejsc w naszym mieście.


Dwanaście trzyosobowych drużyn, po zwiedzeniu wystawy w filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna poświęconej Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, z mapką i kartą zadań wyruszyło na trasę gry. Musieli dotrzeć do siedmiu punktów kontrolnych i rozwiązać czekające na nich zadania. Mieli także okazję zwiedzić wystawę Primas Poloniae – 600 lat stolicy prymasowskiej w Gnieźnie w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Podsumowanie gry zaplanowano przed Katedrą, gdzie z uczestnikami miał spotkać się Prymas Polski – Wojciech Polak.

Niestety, padający deszcz zmusił organizatorów do przeniesienia zakończenia gry do Miejskiego Ośrodka Kultury. Tam podsumowano dwa konkursy – na najciekawszy strój świecki z czasów wybranego przez drużynę prymasa oraz na najładniej przepisany fragment tekstu z dzieł Prymasa Augusta Hlonda lub Prymasa Stefana Wyszyńskiego.  

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim konkursie zwyciężyło Gimnazjum nr 1 z Gniezna. W konkursie na najładniej przepisany tekst przyznano dwie nagrody. Drugą otrzymał Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrody wręczył Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz. Gra odbyła się pod patronatem Prymasa Polski, Wojciecha Polaka oraz Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza, którzy również ufundowali nagrody dla jej uczestników.

Organizatorami gry byli: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, Miejski Ośrodek Kultury, Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” Gniezno, Parafia Archikatedralna, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna.

Ostatnio zmienianyśroda, 24 maj 2017 23:08

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.