http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Chrzcielnica Polski” - Powiat - Gniezno - Łubowo - Ostrów Lednicki

Wyróżniony „Chrzcielnica Polski” - Powiat - Gniezno - Łubowo - Ostrów Lednicki

Na różne możliwe sposoby reklamowana będzie 1050. rocznica Chrztu Polski, z którą spotkamy się z jednej strony w miejscach komunikacji codziennej, a z drugiej strony w mediach społecznościowych i tradycyjnych. Limitowana seria gadżetów reklamowych trafi także osób, które śledzić będą media społecznościowe, gdzie przygotowano także mnóstwo konkursów i gdzie wygrać będzie można takie fanty.


Starostwo Powiatowe w Gnieźnie połączyło siły z Urzędem Miejskim w Gnieźnie i Urzędem Gminy w Łubowie, w efekcie czego zorganizowano z  szerokim rozmachem kampanię reklamującą 1050. rocznicę Chrztu Polski w Gnieźnie i Ostrowie Lednickim. - Ważnym elementem tej promocji jest oznakowanie drogi krajowej nr 5, to jest taka nowość, której do tej pory nikt nie wykorzystał. Chyba nie muszę podkreślać znaczenia tego, ze względu na ruch samochodowy, jaki się tam odbywa – mówi Beata Tarczyńska, starosta powiatu gnieźnieńskiego.  Na ośmiu betonowych nasypach, które podtrzymują mosty umieszczony zostanie logotyp kampanii. Cztery z nich zobaczymy podczas jazdy z Gniezna do Poznania, po minięciu 13-, 22-, 29- i 33-ego kilometra. - Ta nasza akcja reklamowa przybiera różne formy i to będzie także ulotka informacyjna, którą rozdysponujemy do miejsc, takich jak m. in. stacje benzynowe, gdzie potencjalnie będzie się przewijała największa ilość osób – dodaje starosta.

Reklama pojawi się także w innych miejscach komunikacji, np. na ekranach monitorów pociągów Kolei Wielkopolskich, które kursować będą z Poznania do Mogilna, Wrześni, Konina, Kutna i Zbąszynka oraz na zewnętrznej części autobusów miejskich i podmiejskich, które kursują na terenie lub w okolicach Gniezna. - Zależy nam w szczególności na promocji Ostrowa Lednickiego, bo Gniezno gdzieś w świadomości mieszkańców Polski jest umocowane. Ostrów Lednicki jest natomiast miejscem zapomnianym i nieznanym, a bardzo znaczącym, jeśli chodzi o historię naszego kraju – uważa B. Tarczyńska.

Druga część kampanii odbywać się będzie równolegle w mediach tradycyjnych i społecznościowych. - Chcemy tę kampanię przeprowadzić w sposób profesjonalny i dotrzeć do wszystkich potencjalnych odbiorców, żeby była ona pełna i komplementarna, stąd włączamy do niej stronę internetową i media społecznościowe – tłumaczy Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który już zachęca do odwiedzania strony www.chrzcielnicapolski.pl oraz podobnych profili na portalu Facebook i Instagram. - W taki sposób chcemy zaistnieć ponadregionalnie, w skali ogólnopolskiej, stąd nasze działania i zgranie tych wszystkich elementów kampanii marketingowej – zaznacza T. Budasz.

Przygotowany został także 15-sekundowy spot telewizyjny, który zaistnieje na małym ekranie. - Taka kampania prowadzona będzie przez telewizję poznańską i Winogradzką Telewizję Kablową, jest ona niskobudżetowa i dotrze do około 3,5 miliona mieszkańców Wielkopolski, co jest dla nas bardzo satysfakcjonujące – twierdzi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo, który kreśli już realne korzyści mogące wypłynąć z tej reklamy. - Mając na względzie 160 tysięcy turystów, którzy nas odwiedzają, to gdyby to pomnożyło się chociaż dwukrotnie, wtedy będzie już wielki sukces – dodaje i zapowiada, że dla odwiedzających przygotowana zostanie niespodzianka. - Na Ostrowie Lednickim znajduje się od lata ubiegłego roku dzwon Mieszko i Dobrawa. My przygotowaliśmy replikę oryginalnego tego dzwonu, odlewamy to za dziesięć dni i chcemy wypuścić serię około 2 tysięcy sztuk, będzie to wspaniała pamiątka dla turystów – zapowiada A. Łozowski.

Wspólne działanie ma być również przykładem na to, że samorządy potrafią ponad podziałami politycznymi połączyć razem siły, by współpracować i dzięki temu wykorzystać najskuteczniej jak tylko można okazję do tego, by zaistnieć przy okazji obchodów rocznicy początków polskiej państwowości. - Jest bardzo dużo rzeczy, gdzie siły możemy łączyć i robić coś z większa mocą – podsumowuje Beata Tarczyńska, starosta powiatu gnieźnieńskiego, która na koniec mówi jeszcze o limitowanej serii gadżetów, które zostały wyprodukowane na potrzeby przygotowanej kampanii. Zostaną one ofiarowane specjalnym gościom, ale nie tylko im. - Ale będzie je można także wygrać w różnych konkursach, które prowadzone będą za pośrednictwem wspomnianych mediów społecznościowych – obiecuje B. Tarczyńska.

- Wydaje się, że jesteśmy bez szans w tej walce z Poznaniem o prawdę, gdzie odbył się Chrzest Polski, bo Poznań jest miastem większym i silniejszym, bo może przeznaczyć większe środki na tego typu działania. Ale tu trzeba taką zasadę wykorzystać, jak w walce Dawida z Goliatem i zastosować grę sprytem, my właśnie taką metodę chcemy zastosować – zapowiada Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, który uważa, że Poznań skupia się na dacie, a my musimy skupić się na miejscu. - Nie ma dowodów na to, że chrzest się dokonał na Ostrowie Lednickim, ale nie ma też dowodów na to, że tam tego chrztu nie było. Tak trzeba działać, żeby tę świadomość przekazywać – dodaje J. Berlik. Nie wszystkie zarzuty o bezczynność władz miejskich i powiatowych, które mówią o porażce w kontekście odbywania się głównych obchodów 14-16 kwietnia w Poznaniu są sprawiedliwe. - Te wszystkie wydarzenia, czyli Zjazd Gnieźnieński, a przede wszystkim obchody 1050-lecia to są obchody o charakterze państwowo-religijnym. My, jako samorządy nie mieliśmy możliwości wpisania się w te obchody, ich program był ustalany 15, roku temu bez nas. Ale z całą pewnością chcemy wykorzystać te nasze pięć minut – w taki sposób komentuje tę sytuację Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.
Ostatnio zmienianypiątek, 25 marzec 2016 22:14

1 komentarz

 • Jurek
  Jurek środa, 13, kwiecień 2016 12:55 Link do komentarza Raportuj

  Ustawa o drogach publicznych mówi wyraźnie.

  Zakazuje się umieszczania w pasie drogowym jakichkolwiek reklam.

  Przy drogach ekspresowych minimalna odległość od krawędzi jezdni to 40m

  Jaka jest podstawa prawna takiego umieszczania reklam z naruszeniem ustawy.

  Teraz będziecie walczyć o wydanie decyzji ze wsteczną datą :-)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.