http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Skansen w Dziekanowicach wypełniony ziołami, warzywami, kwiatami i… muzyką

Wyróżniony Skansen w Dziekanowicach wypełniony ziołami, warzywami, kwiatami i… muzyką

Dzisiaj w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach odbyły się uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – Matki Boskiej Zielnej. W nawiązaniu do ludowej tradycji, w kościele z Wartkowic, podczas mszy świętej odprawionej przez ks. Sławomira Kozika poświęcone zostały bukiety skomponowane z ziół, kłosów zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i innych plonów. Odbył się też koncert organowy w wykonaniu Marka Manowskiego.


Z kolei po eucharystii, z okazji jubileuszu 300-lecia kościoła z Wartkowic (znajdującego się w dziekanowickim skansenie), w świątyni wierni mogli wysłuchać uroczystego koncertu muzyki sakralnej w wykonaniu Marka Manowskiego – poznańskiego muzyka i kompozytora. Dla licznie zgromadzonych w kościele zabrzmiały zabytkowe kościelne organy, wzbogacone dźwiękami muzyki elektronicznej.

Natomiast przez cały dzień (jeszcze do godz. 17.00) na placu wiejskim można kupować zioła w różnych postaciach, miody, nalewki i inne naturalne przetwory, można też spróbować ziołowych herbatek.

Ostatnio zmienianypiątek, 16 sierpień 2019 20:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.