http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Religia - Kościół Katolicki

Religia - Kościół Katolicki (161)

Dzisiaj tu, jutro tam... O zmianach personalnych w naszych parafiach

Jeden nowy proboszcz i pięciu nowych wikariuszy od dziś objęło nowe posady w parafiach na terenie Gniezna. Najbardziej gruntowne zmiany personalne przeprowadzono w kościele pw. Michała Archanioła w Gnieźnie, gdzie zmienił się proboszcz i wikariusz.  Nowych kapłanów będą miały również inne parafie, pw. św. Wawrzyńca, bł. Jolenty i Chrystusa Wieczystego Kapłana.

Potrzeba dialogu jest wciąż aktualna

XI Zjazd Gnieźnieński ma być jednym z ważniejszych przedsięwzięć, które zostały podjęte w roku jubileuszu 100-lecia polskiej niepodległości. Jego organizatorzy dziś zapowiadali, że chcą dzięki niemu budować nowy rodzaj dialogu. Nie bez znaczenia jest również nawiązywanie do źródeł tego wielkiego przedsięwzięcia.

Chrystus na ulicach Gniezna

Tradycyjne Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedyne święto, gdy – jak wierzą katolicy – Chrystus, ukryty w monstrancji, wychodzi na ulice. Uroczysta procesja z sypaniem kwiatów przeszła także ulicami gnieźnieńskiej starówki. Zatrzymała się przy czterech ołtarzach. Tym razem jednak przewodniczący uroczystościom prymas abp Wojciech Polak wygłosił kazanie jeszcze w katedrze, a nie jak to było w zwyczaju przy ostatnim ołtarzu, przy kościele garnizonowym. Decyzja ta umożliwiła transmisję live, a także uchroniła wiernych przed upałem.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS