http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Religia - Kościół Katolicki

Religia - Kościół Katolicki (194)

Kalwaria Łopieńska - najmniejsza w Polsce!

Gdzie znajduje się najmniejsza Kalwaria w Polsce? Odpowiedź jest tylko jedna – w Łopiennie w gminie Mieleszyn! Miejscowość ta może poszczycić się barokowym kościołem p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obok którego znajduje się miejsce o niezwykłej historii zwane „Kalwarią Łopieńską”.  Dla mnie to miejsca, jak i ta świątynia, to wyjątkowe magiczne punkty na mapie zabytków historii Wielkopolski.

Więcej

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

Już 27 i 28 kwietnia obchodzić będziemy w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W czasie tegorocznego Odpustu pragniemy również uczcić 70. rocznicę ingresu Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Bazyliki Prymasowskiej, 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny – w tym do Gniezna – Pierwszej Stolicy Polski oraz 30. rocznicę powstania Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Cztery znicze przed pałacem - dimentica subito?

Jeszcze niedawno – bo przecież niespełna 14 lat temu, korowody świateł w całej Polsce i okrzyki Santo Subito wypełniały całą Polskę. Jeszcze podczas pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II przed pałacem arcybiskupim w Gnieźnie pod balkonem papieskim zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Padały z naszych ust zapewnienia, że nigdy nie zapomnimy.

Etykiety

Nowe oblicze Caritasu!

Od wczoraj Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ma nową stronę internetową! Można na niej znaleźć wiele ciekawych rozwiązań i propozycji. Zmianie uległa nie tylko całość szaty graficznej, ale także znacznie ulepszona została jej funkcjonalność.

Pomagaj ze smartfonem

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchomiła aplikację „Caritas” na urządzenia mobilne. Znajdują się w niej informacje zarówno dla szukających pomocy, jak i dla tych, którzy chcieliby jej udzielić. Przy jej użyciu będzie można wskazać drogę potrzebującemu do właściwego punktu pomocowego, czy w szybki sposób przekazać darowiznę na wybrany cel charytatywny.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS